Foto workshop Milán

Zveme vás na workshop fotografování ženské krásy v ulicích a parcích severoitalské metropole. Prožijte s námi víkend v Miláně.

Dlouho se ke mně dostávaly požadavky na uspořádání workshopu v zahraničí nejen pro místní, ale i pro české fotografy. Moc se mi do toho nechtělo, protože vím, jak je náročné organizovat něco pro skupinu. Nakonec jsem se rozhodl díky nemalé skupině lidí, kteří na naše pražské workshopy chodí opakovaně. Jsou to lidé, které už znám, považuji za své přátele a vím, že jim můžu věřit.

V naší workshopové skupině na Facebooku jsem vyhlásil anketu, kde jste si sami zvolili jako lokalitu pro první výjezdní workshop severoitalský Milán.

Upozornění

Některé detaily můžeme stále měnit podle potřeb většiny, např. s ohledem na dopravu apod. Návrhy a změny doporučuji projednávat ve workshopové skupině, přesně pro tyto situace byla založena.

Termín workshopu

21. - 22. duben 2018

Sobota 21. DUBNA 2018 8-13 h
DVĚ VOLNÁ MÍSTA
Neděle 22. DUBNA 2018 8-13 h
DVĚ VOLNÁ MÍSTA

Modelky

Alessandra Giulia a Simona Scalia

 

Pozdrav účastníkům od Alessandry Giulie

Alessandra Giulia

Naší první modelkou pro tento workshop bude moje oblíbenkyně, krásná a skvělá italská modelka Alessandra Giulia. S Alessandrou se známe několik let a společně jsme i dělali workshopy fotografování aktu v Toskánsku i Miláně. Je to moc milá osůbka a ryzí Italka.

Podívejte se na krátké video Paola Manziniho.

Portfolio Alessandry: Facebook, Tumbler, Instagram ...

Workshop Pisa 2015
Foto z našeho workshopu v Pise, 2015.

Simona Scalia

Simona pochází z Palerma a žije v Římě. Spolu jsme zatím nefotili, proto jsem si s dovolením vypůjčil fotku, jejímž autorem je můj řecký přítel Vassilis Pitoulis. I Simonino portfolio je pestré a stylové a ona sama je velice milá a komunikativní, prostě Sicilanka :)

Podívejte se na její fotky na Instagramu.

Lokalita

Vyvézt vás do Milána a fotit italské modelky v ateliéru by bylo jako fotit je v ateliéru v Praze. V rozhodování nám opět pomohla anketa a budeme tedy fotit v milánských ulicích a parcích. Konkrétní lokality teď vybíráme a jejich poloha bude účastníkům včas sdělena. Předběžně počítám s dvěma hlavními lokalitami na každý den a přesunem mezi nimi. Vše v rozumné dostupnosti od metra nebo tramvají.

Jeden nebo dva dny

Vaše volby v anketě se přikláněly ke dvoudennímu workshopu, nicméně každý má možnost zvolit si variantu sám.

Cena workshopu

1 den - 3800 CZK (150 €)

2 dny - 6400 CZK (250 €)

Pro rezervaci vaší účasti je nutné uhrazení platby předem. Platební instrukce obdržíte automaticky po odeslání objednávkového formuláře.

Doprava a ubytování

Dopravu a ubytování si zařizuje a hradí každý sám. Já rád pomohu s informacemi - když něco nenajdete tady nebo ve skupině, pište nebo volejte. Kdo má o workshop zájem, doporučuji objednat letenky i ubytování co nejdříve, ceny porostou.

Doprava

Nejlevnější letenky do Milána zpravidla nabízí Ryanair, létá na letiště Bergamo (BGY - oficiální název letiště je Aeroporto internazionale di Orio al Serio). V tuto chvíli ještě nabízí letenky v ceně několika set korun. EasyJet, který létá na letiště Malpensa (MXP) je momentálně dokonce ještě levnější. Na Malpensu létá i ČSA, ceny jsou vyšší. Ryanair létá i z Ostravy nebo Bratislavy.

Let do Milána trvá přibližně hodinu a půl.

Z obou letišť se dostanete do Milána shuttle autobusem, vaše cílová stanice bude hlavní nádraží Milano Centrale. Jízdenky koupíte přímo ve stánku na letišti nebo i u autobusu. Přepravu zajišťuje několik společností, například Terravision nabízí jízdenky z/do Bergama za 5 €, z/do Malpensy za 8 €.

V případě, že chcete zvolit jiný způsob dopravy, doporučuji web Rome2Rio. nabídne vám řadu dalších možností.

Ubytování

Jako osvědčenou a nejrozumnější volbu ubytování doporučuji AirBnB. Jestli ještě nemáte registraci a půjdete přes tento odkaz, dostanete na první ubytování slevu 725 Kč. AirBnB nabízí ubytování v soukromí, někdy se za nabídkou skrývá hostel nebo penzion. Čtěte reference, dívejte se na fotky, na dispozice a vybavenost bytu, ve filtrech zaškrtněte maximální cenu za noc a jestli chcete soukromý pokoj, celý byt/dům nebo společný pokoj. My bereme vždy celý byt nebo soukromý pokoj. Když má byt více pokojů k pronajmutí, zajímá nás i kolik má koupelen. Nikdy jsme s tímto typem ubytování neměli problém a když máme "soukromý pokoj", poznáme i místní lidi. Tím nechci říct, že by nás nějak otravovali nebo zatěžovali. Přístup je zkrátka jiný, než v hotelu. Nás baví.

Kdo preferuje za každou cenu hotel, Booking.com je klasika.

Třetí možností - tentokrát zdarma - je Couchsurfing. Zdarma, ale počítejte s tím, že když vás někdo hostí, měli byste mu třeba přivézt nějakou pozornost a věnovat mu něco ze svého času. Nejste na hotelu... Na druhou stranu je to nejlepší způsob, jak poznat lidi.

Zvláště pro ty, kdo pojedou autem, může přicházet v úvahu i kemp. Na stránce Camping.info najdete mapu, informace, recenze atd. Služba má i aplikaci pro Android. Vyzkoušeno, funguje skvěle.

Jako strategickou lokalitu pro ubytování doporučuji okolí stanic metra Loreto nebo Lima - na mapě je najdete severovýchodně od centra, východně od nádraží Milano Centrale. Z Centrale tam snadno dojdete pěšky, jste hned u metra a ulice Corso Buenos Aires a okolí vám nabídne vše, co potřebujete. Od restaurací až po nakupování.

MHD a jízdenky v Miláně

Běžná jízdenka stojí 1,50 €, výhodnější je jízdenka na 24 hodin za 4,50 € nebo na 48 hodin za 8,25 € (platí vždy od prvního označení). Dá se koupit v automatu v metru (platba hotově i kartou) nebo ve stáncích, hledejte nápis "biglietti".

Detailní informace v češtině najdete na těchto stránkách.

Další užitečné informace

Z dalších aplikací velice doporučuji CityMapper pro Andoid i iPhone. Pomůže vám dostat se v Miláně kamkoliv. Podobných aplikací je spousta, ale tahle se mi už osvědčila v dalších městech a ty ostatní jsem nepotřeboval. Dobrá aplikace pro zjištění dopravy je i Moovit. Někdy se může hodit i Yelp nebo Tripadvisor.

Pokud máte dotazy, nebojte se zeptat, doporučuji diskuzi v naší workshopové skupině na Facebooku nebo použijte stránku Kontakt - formulář nebo telefon.

Jiri Ruzek
Author: Jiri RuzekWebsite: http://www.jiriruzek.net
Czech uglamour nude art photographer, an official Fujifilm X-Photographer. Born Aug 29 1967 in Litomerice, living in Prague.
BioBooksGalleryWorkshopsPrintsPrivate shootingEvents

Comments:
blog comments powered by Disqus

Objednávka workshopu - Milán 2018

Objednávám se závazně na workshop v Miláně, duben 2018. Cena za 1 den je 3800 Kč (150 €), za oba dva dny 6400 Kč (250 €).
Zúčastním se v sobotu 21. 4. 2018
Zúčastním se v neděli 22. 4. 2018

Event List

29
Apr
Malostranský ateliér
-
Prague
Celodenní skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

13
May
Malostranský ateliér
-
Prague
Celodenní skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

16
Jun
Malostranský ateliér
-
Prague
Celodenní skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

Reference účastníků

"Není lepší ingredience, než dobré lidské “člověčiny”. Skvělý a zkušený fotograf, báječná úchvatná modelka, dobré světlo - jistě dokáže vykouzlit báječný workshop. Ale to Jiřímu a Tereze nestačí. Oni dva dokážou zažehnout inspiraci, dokážou se oba dva vydat pro fotku, pro vás, pro ten okamžik. Pokora, nekonečná kreativita a umění předávat své zkušenosti - to se nevidí. Tahle setkání dokáží být hlubokou inspirací pro další tvoření. Je to zvláštní a funguje to, když na sebe navazujeme a tvoříme ze sebe a navzájem a předáváme se. To umí málokdo. Je to dar, umět (pře)dávat. Protože být dobrým učitelem není samozřejmé. Moc si toho vážím. Děkuji."

ZM

"Dobrých umělců je celá řada. Málokterý je ale zároveň dobrým a trpělivým učitelem, ochotným sdílet své umění a naslouchat. Jirkův seminář je více dílnou, diskusí, bezpečným prostorem pro experiment, než klasickým kurzem. Fotografie je zde zrcadlem ženy jako bytosti, nejen její schránky. Respekt k ženám provází celý workshop, je přítomen v laskavé a profesionální komunikaci s modelkou. Ve zkratce: profesionalita, pohoda, hledání."

JB

"Myslím, že jsem konečně pochopila, že to opravdu není jen o perfektním stylingu a make-upu, tak jak mne to učili jinde. Mám za sebou pár workshopů, ale tento byl jednoznačně nejlepší a ještě teď jsem plná dojmů :) Naprosto mě to pohltilo a myslím, že jsem nad fotkou začala přemýšlet tak trošku jinak."

"Jak říká Jirka "Za jeden den z vás nikdo fotografa neudělá, takové foto kurzy neexistují"... proto jsem se jeho kurzu zúčastnil už počtvrté.
Ale zjišťuji, že ani 4 dny z nikoho fotografa neudělají. Dívat se na scénu, modelku a kolem sebe najednou dokáže opravdu málokdo, Jiří to ale umí.
Je až zarážející, co všechno on vidí... a my ostatní to tak nějak nevidíme. Myslím, že čas strávený s Jirkou Růžkem je asi to nejlepší, co může člověk, který se chce opravdu věnovat fotografii aktu a krásy ženského těla věnovat, udělat."

Milan Holeček

"Když se probírám fotkami z workshopu, uvědomuji si plně, jak jsou jiné oproti tomu, co jsem fotil dosud. Neustrnout na místě, nefotit s menšími obměnami stále tytéž pózy a scény, přemýšlet kudy jít dál, bourat hranice, jež nás svazují a omezují v naší kreativitě. To je asi ten náboj, který jsem potřeboval. V každém případě byl workshop pro mne nezapomenutelným zážitkem. Nejen pro celkovou pohodovou atmosféru, ale i pro nalezení inspirace, která mne - jak věřím - posune zase dál."

PV

"Každý má svůj osobitý přístup k focení a kvůli tomu má jedinečné fotografie. Jirka nám předal vše ze svých tajů a obohatil tím tak mé znalosti o focení aktů, až vše vypadalo naprosto jednoduše. Ostatně jsem se poté mohl sám přesvědčit s modelkou, že to zase tak jednoduché není."

DV

"Tak podrobné how-to, že dostanete strach, abyste Růžka nekopírovali.
Důraz je kladen na komunikaci s modelkou. Na workshopu jsem pochopil, jak moc důležitá součást focení to je.
V porovnání s jiným foto kurzem, který jsem absolvoval, jsme měli velký prostor pro praktické zkoušení (limitovaný víceméně jen vlastním ostychem)."

PP

"Jiří budí dojem, že si jen hraje a o nic se nestará, ale celou scénu má stále pod kontrolou. Nechtěl jsem věřit, když říkal, co všechno sleduje naráz, než mi ty chyby ukázal na mých fotkách."

PJ

"Děkuji Jirkovi a Tereze za opravdu kvalitní workshop. Celý program byl v pohodové atmosféře. Obával jsem se odborné přednášky nebo prezentace fotografického vybavení. Naopak mi oba ukázali, že pro kvalitní fotografii nepotřebuji velký ateliér se spoustou světel, ani supermodelku-robota s naučenými pózami, vizážistku s kufrem chemie, ani nejdražší fotoaparát a objektivy od správné značky."

JH

"Chcel by som podakovat za moznost zucastnit sa tvojho workshopu, ktory bol v prijemnej, pohodovej a uvolnenej atmosfere, navyse s zaujimavou a fotogenickou modelkou (Metteorwou). Tvoje fotografie poznam uz zopar rokov a velmi ma oslovila nielen pouzita technika fotenia alebo technika nasvietenia sceny, ale aj sposob, ako divaka vtahujes do deja svojich fotografii. Na workshope si nam poodhalil "alchymiu" tvorby svojich fotografii a tvojho sposobu prace s modelom, co bolo pre mna osobne prinosom. Akcia bola dobre organizacne zvladnuta a ocenujem jej komorny charakter (cca 6 ucastnikov), kde si mal dostatok casu sa venovat kazdemu z nas aj individualne."

MH, Bratislava (SK)

"Workshop s Jiřím a Terezou byl pro mne velkým zážitkem. To, že se dozvím něco o práci s modelkou nebo o světle a že nafotím spoustu fotek, jsem věděl. Ale nečekal jsem, že se začnu na fotografování aktu dívat zcela jinak, tak trochu s úctou k této doméně." (celý text)

Petr Mencl, (SW)

"Jiří se nebojí podělit se o své know-how. Jeho tipy a triky, například ve způsobu svícení, mi ušetřily spoustu času a hledání. Díky."

LH

"Workshop byl naprosto luxusní, skvělé a příjemné prostory Malostranského ateliéru nepopřou své jedinečné kouzlo, modelka čiší nejen krásou, ale zaplaťpánbůh i inteligencí, umem a smyslem nejen pro humor a fotografii. A mistr sám? Prostě mistr svého řemesla. Doporučuji všem, zejména těm, které opustila jejich múza."

KL

"Bylo to poučné, podnětné, hlavně pohodové a nasměrovalo mě to k zamyšlení nad vlastní fotografií. Kdybych měl básnické střevo, psal bych oslavné ódy a chvalozpěvy."

Copyright © 2006 - 2018 Jiri Ruzek. All rights reserved.
Flag Counter