Tématický workshop: Urbex Nude Art Terezín

Zveme vás na další speciální výjezdní workshop fotografování uměleckého aktu v prostorách opuštěných vojenských budov v Terezíně.

Hned po prvním ročníku jsem byl poučen, že to, co jsem tenkrát nazval Urbex Nude Art, vlastně má svůj název a to Nurbex.

(some English below)

Termín workshopu:

Sobota 25. 6. 2022
OBSAZENO / SOLD OUT
Neděle 26. 6. 2022
OBSAZENO / SOLD OUT

Opět budeme mít zcela k dispozici velké budovy, opuštěné armádou v devadesátých letech. Nekonečné chodby, schodiště, sály a další prostory.

Zafotíte si na místech, kam se člověk běžně nedostane a která s oblibou využívají čeští i zahraniční filmaři.

Nebudeme fotit na žádných pietních místech, pouze ve vojenských objektech. Ve všech prostorách budeme naprosto legálně.

Models

Kristýnu s Luckou znáte z mých fotek i workshopů, obě už byly i v Terezíně. Druhá Kristýna je aktuálně moje nejnovější modelka a do Terezína s námi jede poprvé. Máte se na co těšit :)

Max. 4 fotografové na jednu modelku.


Budeme fotit pouze s využitím denního světla, kterého je všude dostatek a které tu díky desítkám oken vytváří neskutečné efekty.

Program (přibližné časy)

9:45 - 10:00 sraz na určeném místě*
10:00 - 10:30 přesun na lokaci č. 1, příprava modelek
10:30 - 13:00 fotografování v lokaci č. 1
13:00 - 14:30 pauza na oběd nebo občerstvení (není v ceně a není organizováno, každý si zajišťuje sám)
14:30 - 17:00 fotografování v lokaci č. 2 (příp. lokaci č. 3)
17:00 závěr

*) Přesné lokace budou sděleny přihlášeným účastníkům.

Cena za 1 den

3500,- Kč (€ 145) - pro účastníky našich workshopů (pořádaných mnou, ne třetí stranou)

4000,- Kč (€ 165) - pro ostatní fotografy

Sleva 1000,- Kč (€ 40) (z celkové částky) při objednávce obou dnů

Upozornění - na tento workshop se nevztahují žádné další slevy ani tzv. "covid kredity".

Z důvodu omezené kapacity je nutná platba předem. V případě zrušení účasti je platba nevratná.
Na tuto akci se nevztahují slevy.

Upozornění - vemte si pohodlné oblečení, které vám nebude líto ušpinit, budeme fotit v opuštěných a neudržovaných prostorách (viz foto).

Doprava na akci je vlastní, lokace jsou blízko zastávky autobusu a parkování v místě je bezproblémové.
Při objednávce prosím uveďte, jestli hledáte nebo nabízíte dopravu autem a odkud.


English:

A special photo workshop with Jiri Ruzek and 3 models (Kristýna, Lucie, Kristýna) in abandoned military buildings in Terezin. No theory, just shooting. Please use Google translator to translate the rest of the page. Thank you.


Ukázka jen několika z mnoha a mnoha míst, která budeme mít k dispozici pro focení. Na fotografiích je vojenská zbrojnice.

Fotografie lokace Terezín Fotografie lokace Terezín Fotografie lokace Terezín Fotografie lokace Terezín Fotografie lokace Terezín Fotografie lokace Terezín Fotografie lokace Terezín
Jiri Ruzek
Author: Jiri RuzekWebsite: http://www.jiriruzek.net
Czech uglamour nude art photographer, 2014-2021 an official Fujifilm X-Photographer. Born Aug 29 1967 in Litomerice, living in Prague.
BooksGalleryWorkshopsPrintsPrivate shootingEvents

Find even more photos (with commented process) on my Patreon.
Patreon
Or if you just want to donate me.
CRYPTO DONATIONS are also appreciated
Donate via NOWPayments
Thank you for your kind support.

Comments:

Event List

25
Jun
Terezín
-
Terezín
Speciální workshop v prostorách opuštěných vojenských budov v Terezíně / special workshop in abandoned army buildings in Terezin. Models: Kristýna, Lucka, Kristýna

14
Aug
Malostranský ateliér
-
Prague
Čtyřhodinový workshop fotografování aktu s Jiřím Růžkem v rámci kurzů FotoŠkoda.

Reference účastníků

"Není lepší ingredience, než dobré lidské “člověčiny”. Skvělý a zkušený fotograf, báječná úchvatná modelka, dobré světlo - jistě dokáže vykouzlit báječný workshop. Ale to Jiřímu a Tereze nestačí. Oni dva dokážou zažehnout inspiraci, dokážou se oba dva vydat pro fotku, pro vás, pro ten okamžik. Pokora, nekonečná kreativita a umění předávat své zkušenosti - to se nevidí. Tahle setkání dokáží být hlubokou inspirací pro další tvoření. Je to zvláštní a funguje to, když na sebe navazujeme a tvoříme ze sebe a navzájem a předáváme se. To umí málokdo. Je to dar, umět (pře)dávat. Protože být dobrým učitelem není samozřejmé. Moc si toho vážím. Děkuji."

ZM

"Dobrých umělců je celá řada. Málokterý je ale zároveň dobrým a trpělivým učitelem, ochotným sdílet své umění a naslouchat. Jirkův seminář je více dílnou, diskusí, bezpečným prostorem pro experiment, než klasickým kurzem. Fotografie je zde zrcadlem ženy jako bytosti, nejen její schránky. Respekt k ženám provází celý workshop, je přítomen v laskavé a profesionální komunikaci s modelkou. Ve zkratce: profesionalita, pohoda, hledání."

JB

"Myslím, že jsem konečně pochopila, že to opravdu není jen o perfektním stylingu a make-upu, tak jak mne to učili jinde. Mám za sebou pár workshopů, ale tento byl jednoznačně nejlepší a ještě teď jsem plná dojmů :) Naprosto mě to pohltilo a myslím, že jsem nad fotkou začala přemýšlet tak trošku jinak."

"Jak říká Jirka "Za jeden den z vás nikdo fotografa neudělá, takové foto kurzy neexistují"... proto jsem se jeho kurzu zúčastnil už počtvrté.
Ale zjišťuji, že ani 4 dny z nikoho fotografa neudělají. Dívat se na scénu, modelku a kolem sebe najednou dokáže opravdu málokdo, Jiří to ale umí.
Je až zarážející, co všechno on vidí... a my ostatní to tak nějak nevidíme. Myslím, že čas strávený s Jirkou Růžkem je asi to nejlepší, co může člověk, který se chce opravdu věnovat fotografii aktu a krásy ženského těla věnovat, udělat."

Milan Holeček

"Když se probírám fotkami z workshopu, uvědomuji si plně, jak jsou jiné oproti tomu, co jsem fotil dosud. Neustrnout na místě, nefotit s menšími obměnami stále tytéž pózy a scény, přemýšlet kudy jít dál, bourat hranice, jež nás svazují a omezují v naší kreativitě. To je asi ten náboj, který jsem potřeboval. V každém případě byl workshop pro mne nezapomenutelným zážitkem. Nejen pro celkovou pohodovou atmosféru, ale i pro nalezení inspirace, která mne - jak věřím - posune zase dál."

PV

"Každý má svůj osobitý přístup k focení a kvůli tomu má jedinečné fotografie. Jirka nám předal vše ze svých tajů a obohatil tím tak mé znalosti o focení aktů, až vše vypadalo naprosto jednoduše. Ostatně jsem se poté mohl sám přesvědčit s modelkou, že to zase tak jednoduché není."

DV

"Tak podrobné how-to, že dostanete strach, abyste Růžka nekopírovali.
Důraz je kladen na komunikaci s modelkou. Na workshopu jsem pochopil, jak moc důležitá součást focení to je.
V porovnání s jiným foto kurzem, který jsem absolvoval, jsme měli velký prostor pro praktické zkoušení (limitovaný víceméně jen vlastním ostychem)."

PP

"Jiří budí dojem, že si jen hraje a o nic se nestará, ale celou scénu má stále pod kontrolou. Nechtěl jsem věřit, když říkal, co všechno sleduje naráz, než mi ty chyby ukázal na mých fotkách."

PJ

"Děkuji Jirkovi a Tereze za opravdu kvalitní workshop. Celý program byl v pohodové atmosféře. Obával jsem se odborné přednášky nebo prezentace fotografického vybavení. Naopak mi oba ukázali, že pro kvalitní fotografii nepotřebuji velký ateliér se spoustou světel, ani supermodelku-robota s naučenými pózami, vizážistku s kufrem chemie, ani nejdražší fotoaparát a objektivy od správné značky."

JH

"Chcel by som podakovat za moznost zucastnit sa tvojho workshopu, ktory bol v prijemnej, pohodovej a uvolnenej atmosfere, navyse s zaujimavou a fotogenickou modelkou (Metteorwou). Tvoje fotografie poznam uz zopar rokov a velmi ma oslovila nielen pouzita technika fotenia alebo technika nasvietenia sceny, ale aj sposob, ako divaka vtahujes do deja svojich fotografii. Na workshope si nam poodhalil "alchymiu" tvorby svojich fotografii a tvojho sposobu prace s modelom, co bolo pre mna osobne prinosom. Akcia bola dobre organizacne zvladnuta a ocenujem jej komorny charakter (cca 6 ucastnikov), kde si mal dostatok casu sa venovat kazdemu z nas aj individualne."

MH, Bratislava (SK)

"Workshop s Jiřím a Terezou byl pro mne velkým zážitkem. To, že se dozvím něco o práci s modelkou nebo o světle a že nafotím spoustu fotek, jsem věděl. Ale nečekal jsem, že se začnu na fotografování aktu dívat zcela jinak, tak trochu s úctou k této doméně." (celý text)

Petr Mencl, (SW)

"Jiří se nebojí podělit se o své know-how. Jeho tipy a triky, například ve způsobu svícení, mi ušetřily spoustu času a hledání. Díky."

LH

"Workshop byl naprosto luxusní, skvělé a příjemné prostory Malostranského ateliéru nepopřou své jedinečné kouzlo, modelka čiší nejen krásou, ale zaplaťpánbůh i inteligencí, umem a smyslem nejen pro humor a fotografii. A mistr sám? Prostě mistr svého řemesla. Doporučuji všem, zejména těm, které opustila jejich múza."

KL

"Bylo to poučné, podnětné, hlavně pohodové a nasměrovalo mě to k zamyšlení nad vlastní fotografií. Kdybych měl básnické střevo, psal bych oslavné ódy a chvalozpěvy."

Copyright © 2006 - 2022 Jiri Ruzek. All rights reserved.
Flag Counter
Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish