Výstava v Ex Post - ochutnávka

Fotografie jsou nafoceny, vybrány, upraveny a vytištěny. Momentálně se rámují a ještě tento týden proběhne instalace.

Přes čtyři roky rezignoval na všechny nabídky vystavovat, ani jsem si neuvědomil, jak je to už dlouho. Letos jsem přijal nabídku spolupodílet se na nevelkém, ale zajímavém projektu v pražské galerii Ex Post.

V minulém článku jsem zmínil, že tato výstava je svým způsobem velmi výjimečná. Běžně se pro výstavu vyberou nejlepší díla z několikaletého období, tentokrát jsme (Michaela Džurná, Ondřej Janů a já) však fotili fotky přímo pro výstavu. Výjimečný byl i termín, od nápadu po realizaci uběhlo jen několik týdnů.

Fotil jsem celkem tři dny. První část fotografií vznikala přímo v dějišti výstavy, v tu chvíli prázdné galerii Ex Post. Pro druhé focení jsem zvolil známý (a můj oblíbený) afterparty klub Le Clan a třetí den jsem fotil doma.

Je vždycky radost pracovat s profesionály.
Fotografie pro výstavu jsem tiskl ve fotolaboratoři Thalia Picta na Žižkově. Fotky od nich nejsou ničím zvláštní, jsou prostě takové, jaké mají být. Standardně vysoká kvalita, rychlost, k tomu nadstandardní ochota a vždy přítomný úsměv. Díky šibeničnímu termínu nebyl čas ani na tiskovou zkoušku - riskl jsem to a nelitoval.
V tuto chvíli ještě probíhá rámování fotek v rámařské dílně Miroslava Kněze na Karlově náměstí. I tady musím pochválit až neuvěřitelně ochotný přístup všech lidí z dílny. První výsledky vypadají skvěle, zítra by mělo být vše připravené pro páteční instalaci výstavy.

Prostor v galerii není pro společnou výstavu tří fotografů příliš velký a na stěny se nevejde vše, co bychom tam možná rádi pověsili. Fotografie, které se "nevešly", budou v Ex Post k vidění v podobě projekce (dopadne-li vše po technické a organizační stránce).

Výstava začne za necelý týden, v úterý 19. dubna v 18 hodin. Nenechte si ujít tři různé autorské pohledy na stejnou tématiku... a možná přijde i Martin Fryč :)

Sledujte také Facebook event

Jiri Ruzek
Author: Jiri RuzekWebsite: http://www.jiriruzek.net
Czech uglamour nude art photographer, an official Fujifilm X-Photographer. Born Aug 29 1967 in Litomerice, living in Prague.
BioBooksWorkshopsPrintsPrivate shootingEvents

Comments:
blog comments powered by Disqus

Nejbližší akce na obzoru

03
Jun
Malostranský ateliér
-
Prague
Celodenní skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

24
Jun
Malostranský ateliér
-
Prague
Prague group workshop of nude art photography with Jiri Ruzek in English language

Příští WORKSHOP fotografování aktu začíná za

34 dní INFO A REGISTRACE

Event List

03
Jun
Malostranský ateliér
-
Prague
Celodenní skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

24
Jun
Malostranský ateliér
-
Prague
Prague group workshop of nude art photography with Jiri Ruzek in English language

Fotoglosy

Newsletter

Copyright © 2006 - 2017 Jiri Ruzek. All rights reserved.
web counter Flag Counter
Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish