Fotoglosy

O skvělém sobotním workshopu

V sobotu se v Malostranském ateliéru konal další workshop fotografování aktu, svým způsobem výjimečný...
 
Každý fotograf, který má více než jednu zkušenost s fotografováním modelek, vám potvrdí, že to pokaždé není lehké. Ale může být i hůř.
 

Bejvávalo líp?

Stejně jako minulé generace, které jsme za to rádi kritizovali, jsme si i my zvykli říkat "bejvávalo líp". Fňukáme a nadáváme na korupci a nízkou morální úroveň představitelů naší země - stejně jako všichni naši blízcí i ti nejvzdálenější sousedé. Na druhou stranu oslavujeme hrdiny, kteří si troufnou říct svůj názor a nesouhlas nahlas. Opravdu se svět tolik mění?
 

Nový workshop v dubnu

Byl vypsán nový termín workshopu fotografování aktu na 13.4.2013. Podívejte se na video z minulé akce.
 

Test Sony RX1

Vraťme se o pár týdnů zpátky - všude vrcholily vánoční večírky a dohánění restů a já jsem si na chvíli hrál s novým fotoaparátem SONY RX1.
 

Workshop na Malé Straně

Česko-slovenský fotografický klub FOCUSCLUB vás zve na WORKSHOP FOTOGRAFOVÁNÍ AKTU 16. 2. 2013 v Praze, který povedu já spolu s modelkou Terezou Dotlačilovou. A vezmeme to trochu jinak, než je možná zvykem ...
 

Rozhovor ve FOCUSmagazine

Dnes vyšel rozhovor v 4. čísle internetového magazínu FOCUSmagazine.
 

Milion návštěvníků

Stránky www.jiriruzek.net přivítaly právě teď svého miliontého návštěvníka. Přišel z Coraopolis v USA.
 

Dvě nové knihy

Dnes byly německým vydavatelstvím Feierabend Unique Books vydány dvě nové knihy.
 

Jazyky napříč

Potká Čech Slováka a řekne: "Hi, how are you?" ... Pěkná blbost, co? Ale při setkání například s Polákem, Chorvatem nebo Rusem je to pro nás běžná zkušenost. Přitom patříme do skupiny 400 milionů lidí, kteří se dokážou domluvit jedním jazykem.
 

Příliš cudné fotky

Věřte nebo ne, ale dozvěděl jsem se, že moje fotky jsou vlastně příliš cudné a proto je nemůžete mít doma. A prý si za to dokonce můžete sami. Nechápete? Čtěte dál.
 

Okradl jsem ožralou opici

Server YouTube se hezky stará o autorská práva. Moc hezky ...
 

Modelky a choulostivé fotografie

Chtěla bych taky tak vyfotit. A vlastně možná budu modelka, s nahotou nemám problém, prsa krásná a přírodní, to budou na Facebooku a ve škole koukat. Povím vám příběh ze skutečnosti...
 

Slepý fotograf?

Co myslíte, může nevidomý člověk fotografovat? Ztratit zrak může kdokoliv z nás, po nedávné alkoholové aféře si možná většina z nás poprvé v životě uvědomila, jak rychle a jednoduše se takové neštěstí může stát. Na vině může být i úraz, vrozená vada nebo nečekaná nemoc. Chtěl jsem si vyzkoušet, jaké to je.
 

Takhle končí práce fotografů

"Mám fotku v časopisu", volá fotograf na Facebooku ... Jak končí časopisy?
 

Symbióza

Lépe zaparkovat nešlo.
 

Užitečné mobilní foto aplikace

Mobilních foto aplikací je nepřeberné množství. Část jsem přebral a o několika zajímavých vás dnes chci informovat.
 

A možná je dobře, že máme prohibici

V pátek 14. září 2012 do naší malé země dorazila prohibice. Asi nikdo nečekal, že tohle vůbec někdy zažije, nakonec k tomu došlo vůbec poprvé v naší historii. Prohibice nepřišla proto, že jsme národ ožralů, ani kvůli chybě ve výrobě, díky níž umírají lidé. Přišla kvůli sprostému podvodu na spotřebiteli. Napadá mě, že je to dobře, protože za ten podvod si částečně můžeme sami...
 

Co všechno umí clona?

Někdo možná ani neví, že v objektivu jeho fotoaparátu nějaká clona je, fotí vše na "automat" a co se děje uvnitř, ho nezajímá. Někomu možná přijde vhod vědět, že clona neslouží jen k zaclonění nebo odclonění světla, ale umí i pár šikovných triků navíc.
 

Mázlé fotky? Lokty k tělu a nedýchat

Titulkem by tento článek mohl nejen začít, ale klidně i skončit, protože obsahuje problém i jeho řešení. Za takový článek byste mi ale nepoděkovali, takže si o mázlých fotkách trochu popovídáme.
 

Nejbližší akce na obzoru

31
Jul
Terezín
-
Terezín
Speciální workshop v prostorách opuštěných vojenských budov v Terezíně / special workshop in abandoned army buildings in Terezin. Models: Eliška, Kristýna, Mikael

Copyright © 2006 - 2021 Jiri Ruzek. All rights reserved.
Flag Counter
Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish