Dejte fotkám jména

Isis
Už to slyším: "co to je za řeči, fotka musí obstát sama o sobě, nějaký název ji nespasí". S tím naprosto souhlasím, že fotka je buď dobrá nebo ne, ať se nějak jmenuje nebo ne. Přesto si neodpustím drobnou úvahu na toto téma.

Balík z Čeljabinsku

Jakou hudbu posloucháte? Znáte tu Beethovenovu symfonii, tu, jak v ní všichni najednou zahrají "tatatatá" - ano, to je ona, a co třeba tu od Queen, jak se tam zpívá "mamma mia, mamma mia"? Co výtvarné umění? Každý zná ty dva obrazy od Da Vinciho, jeden s tou ženskou, co se zvláštně culí a ten druhý, na kterém Ježíš sedí u stolu a večeří s apoštoly. Nebo proslulou Michelangelovu sochu toho starozákonního kluka s prakem přes rameno. A četli jste půvabnou knížku od Hrabala nebo viděli Menzlův film o nymburském pivovaru a hlučném strýci Pepinovi?

Nad ránem

Chápete? Vaše fotka je dílo a bez názvu není úplná. Máme dar používat slova a tvořit z nich jména. Vytvořením fotografie předáváme nějaké vizuální poselství, přidáním názvu se dílo dokončí a může se někam nasměrovat. Název může být čistě popisný (Karlův most v zimě) nebo v sobě může skrývat něco záhadného, mystického, třeba jen vaše momentální rozpoložení, náladu a to, co vás při pohledu na fotografii zrovna napadne. V takovém případě nemusí nutně dávat odpověď nebo vysvětlení, naopak může k fotografii přidat otázku a diváka třeba donutit k zamyšlení v jiné rovině.

České středohoří

Fotografii České středohoří dodal název vtip a snadnou zapamatovatelnost.

Dejte si tu práci a zamyslete se nad obsahem, náladou nebo sdělením vaší fotky a pojmenujte ji. Někdy to bude trápení, jindy zábava a odměnou vám bude pocit, že jste své dílo povýšili na jiný stupeň. Jakýkoli název bude rozhodně lepší než DSC_7658 nebo nude165.


Navštivte příští workshop fotografování aktu

Jiri Ruzek
Author: Jiri RuzekWebsite: http://www.jiriruzek.net
Czech uglamour nude art photographer, 2014-2021 an official Fujifilm X-Photographer. Born Aug 29 1967 in Litomerice, living in Prague.
BooksGalleryWorkshopsPrintsPrivate shootingEvents

Find even more photos (with commented process) on my Patreon.
Become a Patron!
Or if you just want to donate me.
CRYPTO DONATIONS are also appreciated
Donate via NOWPayments
Thank you for your kind support.

Comments:

Nejbližší akce na obzoru

24
Sep
Malostranský ateliér
-
Prague
Skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

07
Oct
Malostranský ateliér
-
Prague
Skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

Fotoglosy

Newsletter

Copyright © 2006 - 2023 Jiri Ruzek. All rights reserved.
Flag Counter
Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish