Díky za zakázaný Facebook

České středohoří v cenzurované verzi pro Facebook

Možná jste si všimli, že včera, 24. 8. 2010 zmizely z Facebooku nejen všechny mé fotografie, ale i tzv. "fan page" a můj osobní profil. Na to jsou navázány veškeré příspěvky, kontakty i soukromá pošta. Pár věcí k nápravě, ale pokud se člověk nespoléhá na veřejnou službu, nejde o žádnou tragédii. 
Vyčítat něco administrátorům Facebooku nemá smysl, dělají pouze svoji práci způsobem, jakým ji dělají, reagují na stížnosti svých uživatelů. 

Vlastně jsem vydržel dlouho. Přátelé si občas stěžovali, že jsou jim mazány fotografie a někdy uzavírali sázky, kolik minut se nový snímek na Facebooku udrží. Od začátku bylo jasné, že mravokárcem je nějaký "kolega", dost možná někdo z "přátel". Dělá to ve snaze uškodit, ale nedochází mu, že tím všem "poškozeným" fotografům vlastně prokazuje jedinečnou službu - reklamu. Já mu, protože nemá odvahu se ukázat a zůstává v anonymitě, alespoň touto cestou chci poděkovat.

Ráno jsem obdržel od Facebooku dva e-maily, že jsem vložil fotografii s nevhodným obsahem a ta byla smazána. Nic víc, nedozvíte se, komu vadila, ani která fotografie vlastně porušila pravidla. To je trochu jiné než na jiných webech, kde přesně víte, o jakou fotografii šlo. Po obědě zmizela třetí a dál se nedělo nic. V šest hodin večer bylo vše v pořádku, když jsem kolem jedenácté dorazil domů, můj účet na Facebooku už neexistoval. K této situaci se Facebook nevyjádřil vůbec. Nedivme se, jsme součástí matrixu, kde čím je kdo větší, tím víc si může dělat, co chce.

Jak jsem psal, nic tragického se neděje, jen trocha práce navíc, nové fotografie pro Facebook budou "ošetřeny", aby nepobuřovaly, kdo rád navštěvoval fanouškovskou stránku, si ji znovu najde, kdo bude chtít najít kontakt na mne, najde ho také a nejen na Facebooku. Podotýkám, že jde o tytéž fotografie, které bez problému tisknou běžné společenské časopisy apod. a mluví o nich jako o umění, ne pornografii.

A co jiného onen člověk ve snaze uškodit způsobil? Probudil pospávající lidi ke zvědavosti, solidaritě, k novému zájmu. Na ně se navázali noví lidé, kteří možná do té doby o mojí práci neměli ani tušení. Návštěvnost tohoto webu se skokově zvedla o desítky procent a jsou to většinou lidé, kteří přišli právě z Facebooku. Nejsem si jist, jestli je to přesně to, co svým činem zamýšlel, každopádně mu za to nemohu nepoděkovat.

Pokud důvodem jeho konání je opravdu závist, chci ho ujistit, že není co závidět na letech cílevědomé a ne vždy lehké práce mé i mých skutečných kolegů, i když práce, kterou asi máme všichni rádi. Mohu mu jen poradit, aby neplýtval svým časem a energií na hloupostech a pokusil se naplno pracovat na sobě, třeba dojde nějakého naplnění a třeba se jednou i zasměje nad nějakým příštím zbabělým snaživcem, kterému výsledky jeho práce budou stát za to, aby je anonymně nahlašoval jako "nevhodný obsah". Svojí snahou totiž dá najevo, že se o jeho práci zajímá a je, i když v negativním slova smyslu, vlastně jeho fanouškem.

Nová adresa Facebook stránky - http://www.facebook.com/pages/Jiri-Ruzek-Photography/148544905174116
Nová adresa osobního FB profilu - http://www.facebook.com/jiri.ruzek1

Jiri Ruzek
Author: Jiri RuzekWebsite: http://www.jiriruzek.net
Czech uglamour nude art photographer, 2014-2021 an official Fujifilm X-Photographer. Published worldwide, one of the few Czech photographers published by Taschen (and others).
Born Aug 29 1967 in Litomerice, living in Prague.
BooksGalleryWorkshopsPrintsPrivate shootingEvents

Find even more photos (with commented process) on my Patreon.
Become a Patron!
Or if you just want to donate me.
CRYPTO DONATIONS are also appreciated
Donate via NOWPayments
Thank you for your kind support.

Comments:

Nejbližší akce na obzoru

28
Apr
Malostranský ateliér
-
Prague
Skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

05
May
Malostranský ateliér
-
Prague
Skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

12
May
Malostranský ateliér
-
Prague
Čtyřhodinový workshop fotografování s Jiřím Růžkem v rámci kurzů FotoŠkoda.

Event List

28
Apr
Malostranský ateliér
-
Prague
Skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

05
May
Malostranský ateliér
-
Prague
Skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

12
May
Malostranský ateliér
-
Prague
Čtyřhodinový workshop fotografování s Jiřím Růžkem v rámci kurzů FotoŠkoda.

21
Jun
Berlin, Germany
Zveme vás na workshop fotografování aktu/glamour v ulicích Berlína.

Fotoglosy

Newsletter

Copyright © 2006 - 2024 Jiri Ruzek. All rights reserved.
Flag Counter
Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish