Fotoworkshopy aktu s Jiřím Růžkem

Fotoworkshop aktu s Jiřím Růžkem

Dovoluji si vás pozvat na workshopy fotografování uměleckého aktu.

Workshopy probíhají v Malostranském ateliéru (Vlašská 15, Praha 1).
Na workshopech pracujeme s mými nejlepšími modelkami.
Maximálně 6 fotografů na jednom workshopu!

Od roku 2013 se k nám fotografové opakovaně vrací.
Děkujeme a budeme se dál snažit to dělat co nejlépe.

 

Příští workshop

NEDĚLE 14. KVĚTNA 2023, 11:00 - 17:00 - Bára
OBSAZENO
NEDĚLE 4. ČERVNA 2023, 11:00 - 17:00 - Kristýna
OBSAZENO
Zkuste také....
Workshopy v Malostranském pro FotoŠkoda (CZ)
Workshopy pořádané ve spolupráci s FotoŠkoda jsou o něco kratší a jsou také levnější. Během intenzivních 4 hodin vám s jednou z mých oblíbených modelek ukážeme, jak fotit ženy příjemně a jednoduše. Zkuste to, spousta našich dnes stálých klientů začínala právě na tomto typu workshopu. Nejbližší termín najdete v našem kalendáři nebo přímo na stránce FotoŠkoda kurzy, kde si workshop můžete rovnou objednat. Doporučujeme!
1-on-1 Nude Art Photo Workshop (CZ/ENG)

 

Na workshopu 4. 6. bude naší modelkou Kristýna

Kristýna na Instagramu

* změna modelky vyhrazena (nestává se, ale může)

 

Vystavujeme dárkové certifikáty.
Stačí připsat požadavek do poznámky v objednávce a obratem probereme detaily.

 

Fotografování aktu musí být zábava, ne dřina!

Ve stejném duchu probíhají i naše fotografické workshopy, které pořádáme již několik let a které navštěvují fotografové z mnoha zemí všech kontinentů.

 • Komunikace s modelkou
 • Etika při fotografování aktu
 • Práce s nahým a polonahým tělem
 • Typy světel a jednoduché nasvícení scény
 • Výběr správného objektivu pro různé záběry
 • Efektivní využití fotoaparátu
 • Základy kompozice a přístup k pravidlům
 • Nejčastější chyby při focení aktu
 • Tipy a triky
 • Online diskuse nad fotografiemi po workshopu
  a mnohem více

Prozradíme vám všechno, co víme o fotografování aktu, dozvíte se, jak si modelky vybírat, jak s nimi komunikovat a pracovat, jak z vašeho společného fotografování získat co nejvíce zisku pro vaše fotografie. Ukážeme vám, na co si dát pozor, čemu se určitě vyhýbat i co naopak zdůraznit a využít. Názorně vám převedeme dlouhý seznam chyb, jichž se fotografové velice často dopouštějí a které po workshopu uvidíte na každém kroku. Zároveň si ale vysvětlíme, že máte-li tyto chyby pod kontrolou, můžete si dovolit posouvat pravidla ve prospěch svého stylu.

Kdo čeká sáhodlouhé přednášky o optice, světle, elektronice a podobně, pro toho bude lepší navštívit kurzy fyziky, z našeho workshopu by byl pravděpodobně zklamán.
Kdo má ale skutečný zájem o fotografii a fotografování lidí, tomu se u nás určitě bude líbit a kromě poznatků si odnese i zajímavé fotografie.

Na workshopu budete mít samozřejmě i dostatek prostoru jak pro diskusi, tak pro fotografování.

Nezáleží na tom, kolik máte zkušeností, akce je určena pro pokročilé fotografy stejně jako pro úplné začátečníky.

Za jeden den z vás nikdo fotografa neudělá, takové foto kurzy neexistují, je ale možné se s vámi podělit o zkušenosti nabyté během let praxe, vlastních chyb i objevů a ušetřit vám spoustu času a omylů na vaší vlastní cestě za fotografováním aktu a lidí obecně.

Cena: 3300,- Kč

Cena pro účastníky minulých workshopů: 3000,- Kč*

Každý pátý workshop: 1000,- Kč*

* Sleva se vztahuje pouze na "klasické" skupinové workshopy pořádané Jiřím Růžkem v Malostranském atelieru (není-li uvedeno jinak), ne na tzv. speciální workshopy nebo workshopy organizované jinými pořadateli.

DŮLEŽITÉ - Náhrady za workshopy

Kvůli situaci s Covidem u mne mají někteří z vás předplacený kredit za některý z workshopů, který jsme nebyli schopni realizovat.
Aktuálně tedy bude na každém workshopu rezervováno maximálně jedno místo "s kreditem".
Pokud u mne máte předplacený kredit a budete ho chtít využít, hlaste se mi prosím. Mám to evidované, ale je vás víc, jednalo se o různé akce a mohu to přehlédnout. Po vašem upozornění zkontroluji stav i to, jestli už se někdo s kreditem nepřihlásil před vámi.
Děkuji za pochopení.

Těším se na setkání s vámi v ateliéru na Malé Straně.


Přidejte se k naší facebookové skupině, je zaměřena na workshopy, návody, tipy, ale také backstage fotky nebo vaše fotky z workshopů atd...

Jiri Ruzek
Author: Jiri RuzekWebsite: http://www.jiriruzek.net
Czech uglamour nude art photographer, 2014-2021 an official Fujifilm X-Photographer. Born Aug 29 1967 in Litomerice, living in Prague.
BooksGalleryWorkshopsPrintsPrivate shootingEvents

Find even more photos (with commented process) on my Patreon.
Become a Patron!
Or if you just want to donate me.
CRYPTO DONATIONS are also appreciated
Donate via NOWPayments
Thank you for your kind support.

Comments:

Event List

04
Jun
Malostranský ateliér
-
Prague
Skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

15
Jun
Malostranský ateliér
-
Prague
Speciální workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

18
Jun
Malostranský ateliér
-
Prague
Speciální workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

23
Jun
Berlin, Germany
Zveme vás na workshop fotografování aktu/glamour v ulicích Berlína.

02
Jul
Malostranský ateliér
-
Prague
Čtyřhodinový workshop fotografování aktu s Jiřím Růžkem v rámci kurzů FotoŠkoda.

08
Jul
Terezín
-
Terezín
Speciální workshop v prostorách opuštěných vojenských budov v Terezíně / special workshop in abandoned army buildings in Terezin. Models: Klára, Lola, Kristýna.

13
Jul
Malostranský atelier
Dovolujeme si vás pozvat na speciálně uvolněný after workshop, volně navazující na naše dva workshopy v Terezíně v červenci 2023.

Reference účastníků

"Není lepší ingredience, než dobré lidské “člověčiny”. Skvělý a zkušený fotograf, báječná úchvatná modelka, dobré světlo - jistě dokáže vykouzlit báječný workshop. Ale to Jiřímu a Tereze nestačí. Oni dva dokážou zažehnout inspiraci, dokážou se oba dva vydat pro fotku, pro vás, pro ten okamžik. Pokora, nekonečná kreativita a umění předávat své zkušenosti - to se nevidí. Tahle setkání dokáží být hlubokou inspirací pro další tvoření. Je to zvláštní a funguje to, když na sebe navazujeme a tvoříme ze sebe a navzájem a předáváme se. To umí málokdo. Je to dar, umět (pře)dávat. Protože být dobrým učitelem není samozřejmé. Moc si toho vážím. Děkuji."

ZM

"Dobrých umělců je celá řada. Málokterý je ale zároveň dobrým a trpělivým učitelem, ochotným sdílet své umění a naslouchat. Jirkův seminář je více dílnou, diskusí, bezpečným prostorem pro experiment, než klasickým kurzem. Fotografie je zde zrcadlem ženy jako bytosti, nejen její schránky. Respekt k ženám provází celý workshop, je přítomen v laskavé a profesionální komunikaci s modelkou. Ve zkratce: profesionalita, pohoda, hledání."

JB

"Myslím, že jsem konečně pochopila, že to opravdu není jen o perfektním stylingu a make-upu, tak jak mne to učili jinde. Mám za sebou pár workshopů, ale tento byl jednoznačně nejlepší a ještě teď jsem plná dojmů :) Naprosto mě to pohltilo a myslím, že jsem nad fotkou začala přemýšlet tak trošku jinak."

"Jak říká Jirka "Za jeden den z vás nikdo fotografa neudělá, takové foto kurzy neexistují"... proto jsem se jeho kurzu zúčastnil už počtvrté.
Ale zjišťuji, že ani 4 dny z nikoho fotografa neudělají. Dívat se na scénu, modelku a kolem sebe najednou dokáže opravdu málokdo, Jiří to ale umí.
Je až zarážející, co všechno on vidí... a my ostatní to tak nějak nevidíme. Myslím, že čas strávený s Jirkou Růžkem je asi to nejlepší, co může člověk, který se chce opravdu věnovat fotografii aktu a krásy ženského těla věnovat, udělat."

Milan Holeček

"Když se probírám fotkami z workshopu, uvědomuji si plně, jak jsou jiné oproti tomu, co jsem fotil dosud. Neustrnout na místě, nefotit s menšími obměnami stále tytéž pózy a scény, přemýšlet kudy jít dál, bourat hranice, jež nás svazují a omezují v naší kreativitě. To je asi ten náboj, který jsem potřeboval. V každém případě byl workshop pro mne nezapomenutelným zážitkem. Nejen pro celkovou pohodovou atmosféru, ale i pro nalezení inspirace, která mne - jak věřím - posune zase dál."

PV

"Každý má svůj osobitý přístup k focení a kvůli tomu má jedinečné fotografie. Jirka nám předal vše ze svých tajů a obohatil tím tak mé znalosti o focení aktů, až vše vypadalo naprosto jednoduše. Ostatně jsem se poté mohl sám přesvědčit s modelkou, že to zase tak jednoduché není."

DV

"Tak podrobné how-to, že dostanete strach, abyste Růžka nekopírovali.
Důraz je kladen na komunikaci s modelkou. Na workshopu jsem pochopil, jak moc důležitá součást focení to je.
V porovnání s jiným foto kurzem, který jsem absolvoval, jsme měli velký prostor pro praktické zkoušení (limitovaný víceméně jen vlastním ostychem)."

PP

"Jiří budí dojem, že si jen hraje a o nic se nestará, ale celou scénu má stále pod kontrolou. Nechtěl jsem věřit, když říkal, co všechno sleduje naráz, než mi ty chyby ukázal na mých fotkách."

PJ

"Děkuji Jirkovi a Tereze za opravdu kvalitní workshop. Celý program byl v pohodové atmosféře. Obával jsem se odborné přednášky nebo prezentace fotografického vybavení. Naopak mi oba ukázali, že pro kvalitní fotografii nepotřebuji velký ateliér se spoustou světel, ani supermodelku-robota s naučenými pózami, vizážistku s kufrem chemie, ani nejdražší fotoaparát a objektivy od správné značky."

JH

"Chcel by som podakovat za moznost zucastnit sa tvojho workshopu, ktory bol v prijemnej, pohodovej a uvolnenej atmosfere, navyse s zaujimavou a fotogenickou modelkou (Metteorwou). Tvoje fotografie poznam uz zopar rokov a velmi ma oslovila nielen pouzita technika fotenia alebo technika nasvietenia sceny, ale aj sposob, ako divaka vtahujes do deja svojich fotografii. Na workshope si nam poodhalil "alchymiu" tvorby svojich fotografii a tvojho sposobu prace s modelom, co bolo pre mna osobne prinosom. Akcia bola dobre organizacne zvladnuta a ocenujem jej komorny charakter (cca 6 ucastnikov), kde si mal dostatok casu sa venovat kazdemu z nas aj individualne."

MH, Bratislava (SK)

"Workshop s Jiřím a Terezou byl pro mne velkým zážitkem. To, že se dozvím něco o práci s modelkou nebo o světle a že nafotím spoustu fotek, jsem věděl. Ale nečekal jsem, že se začnu na fotografování aktu dívat zcela jinak, tak trochu s úctou k této doméně." (celý text)

Petr Mencl, (SW)

"Jiří se nebojí podělit se o své know-how. Jeho tipy a triky, například ve způsobu svícení, mi ušetřily spoustu času a hledání. Díky."

LH

"Workshop byl naprosto luxusní, skvělé a příjemné prostory Malostranského ateliéru nepopřou své jedinečné kouzlo, modelka čiší nejen krásou, ale zaplaťpánbůh i inteligencí, umem a smyslem nejen pro humor a fotografii. A mistr sám? Prostě mistr svého řemesla. Doporučuji všem, zejména těm, které opustila jejich múza."

KL

"Bylo to poučné, podnětné, hlavně pohodové a nasměrovalo mě to k zamyšlení nad vlastní fotografií. Kdybych měl básnické střevo, psal bych oslavné ódy a chvalozpěvy."

Copyright © 2006 - 2023 Jiri Ruzek. All rights reserved.
Flag Counter