Jarní fotonovinky z Vinohrad

A Kiss, Jiri Ruzek 2011

Konečně máme zpátky jaro a já jsem vám dlouho nic nenapsal. Není to tím, že by nebylo o čem psát, ale nějak se mi nikdy nesešly pohromadě čas, nálada a energie na to, abych se dokázal chvíli soustředit na něco ucelenějšího.
I teď se trochu přemáhám, jako každý rok jsem se na jaro těšil a jako každý rok mě přepadla šílená jarní únava. Možná je to i proto, že od začátku roku toho vlastně mám za sebou víc, než jsem čekal a plánoval. Ale jako u všeho jde hlavně o chycení správného tempa.

Hodně jsem fotil - možná tolik, že kdybych si dal po zbytek roku pauzu a jen vytahoval už nafocené snímky, nikdo by si toho ani nevšiml. Moje letošní fotografie jsou (aspoň prozatím) proti jiným letům drsnější, více provokující, více na hraně. Není v tom žádný úmysl, všichni máme svá období a takhle to prostě přišlo.

Ke klasické fotografii jsem přidal trojrozměrné fotografování a zcela nedávno jsem se vydal i dalším směrem vizuální prezentace, více prozradím, až přijdou nějaké konkrétní výsledky, se kterými budu chtít vyrazit na světlo.

Jiří Růžek - Light Game

Ještě více jsem oprášil svoji zapomenutou ruštinu, hlavně díky opakovanému focení s výbornou modelkou Ksenií Michalčuk z udmurtského Iževsku, o které se tu určitě ještě rozepíšu, ale i díky rozrůstajícím se kontaktům s dalšími ruskými a ukrajinskými modelkami, fotografy a fanoušky. Svůj podíl mají i ruské obchůdky, nenápadně se nám rozrůstající po Vinohradech.

Kniha Dame Tus OjosOdevzdal jsem fotografie pro jednu knihu a pro další momentálně dofocuji a vybírám velkou sérii snímků. Jedna by měla vyjít v létě, druhá na podzim, ale po zkušenostech s knihou Nude Photography, která vyšla za podivných okolností se zpožděním jeden a půl roku, nechci raději vůbec mluvit o tom, jestli a kdy vyjdou, ani budou-li nakonec obsahovat moje fotografie. V těchto dnech ale vychází ve Španělsku kniha Dame Tus Ojos (Dej mi své oči), na jejíž obálku byla použita moje fotografie z roku 2004 (více viz Knihy). Jedná se o španělskou verzi detektivního románu skandinávského autora Torstena Petterssona.

Umřel mi můj 5 nebo 6 let starý počítač. Naštěstí jsem nepřišel o data, takže mě to jen donutilo konečně provést dlouho plánovaný upgrade a pracovat zase na moderním stroji, který mne nezdržuje. Je to moc příjemná změna, protože nárůst výkonu je šokující. Teď už jen přemoci tu jarní únavu a začít ho plně využívat :)

Krásné jaro všem!
Jiri Ruzek
Author: Jiri RuzekWebsite: http://www.jiriruzek.net
Czech uglamour nude art photographer, 2014-2021 an official Fujifilm X-Photographer. Born Aug 29 1967 in Litomerice, living in Prague.
BooksGalleryWorkshopsPrintsPrivate shootingEvents

Find even more photos (with commented process) on my Patreon.
Become a Patron!
Or if you just want to donate me.
CRYPTO DONATIONS are also appreciated
Donate via NOWPayments
Thank you for your kind support.

Comments:

Nejbližší akce na obzoru

24
Sep
Malostranský ateliér
-
Prague
Skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

07
Oct
Malostranský ateliér
-
Prague
Skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

Fotoglosy

"Věnujme se více sobě, než tomu, co dělají druzí."

Newsletter

Copyright © 2006 - 2023 Jiri Ruzek. All rights reserved.
Flag Counter
Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish