Kniha Nude Photography

Nicola Ranaldi - obálka knihy Nude Photography

V říjnu 2010 byla po ročním zpoždění konečně vydána kniha Nude Photography, která je kompilací černobílých aktů 21 autorů z různých konců světa a obsahuje i velkou sérii mých fotografií od roku 2004 do jara 2009, tedy do uzávěrky výběru fotografií.

Knihu zpracovalo a vydalo španělské vydavatelství Loft Publications ve spolupráci s německou distribuční společností Frechmann Kolón GmbH, celosvětovou distribuci do více než 70 zemí zajišťují další firmy, například u nás je to Slovart. V sobotu 6. listopadu, měsíc po vydání, se kniha dostala na pulty největšího českého knihkupectví Neoluxor a postupně přichází do dalších kamenných i internetových obchodů.

Kniha Nude Photography má 672 stran kvalitního papíru (Chinese Matt Art 157 g) formátu 195 x 200 mm, je 53 mm silná a váží přes 2 kg. U nás se prodává v anglické verzi, existuje také v německé, španělské, francouzské, italské, norské a dánské mutaci, což ale nepokládám za příliš důležité s ohledem na to, že kromě tiráže a indexu fotografů v ní žádný text nenajdete.

Na jaře 2009 jsem byl osloven editorkou španělského vydavatelství Loft Publications, které vydává knihy o architektuře, designu a umění, abych dodal sérii černobílých fotografií pro tuto knihu. Editorka mi přiblížila i požadovaný styl a já jsem připravil soubor, obsahující asi 100 fotografií k výběru. Bylo vybráno 28 fotografií, z nichž se nakonec v knize objevilo 23. 

Termín vydání byl stanoven na podzim 2009, jenže přišla ekonomická krize a všechno bylo jinak. Kniha byla připravena, ale termín byl posunut na konec ledna 2010. Návštěvníci mé březnové výstavy Holky v altánu si možná vzpomenou, že jsem tehdy poprvé zveřejnil, že kniha vyjde každým dnem, nakonec se ale všechno protáhlo o další půlrok. Už dávno jsem přestal dotazovat vydavatele na další a další termíny a na knihu jsem si s úsměvem vzpomněl až nedávno, když mi napsali z jiného španělského vydavatelství.

Na obálku knihy byla vybrána fotografie Nicoly Ranaldiho, první fotografií uvnitř knihy je moje Nad ránem (v anglické verzi uváděna jako Deep night) z roku 2004.

Nad ránem (2004) - první fotografie knihy Nude Photography

Fotografie jednotlivých autorů jsou v knize uspořádány na přeskáčku, na konci knihy najdete index fotografů s čísly stránek jejich fotografiíi. Některé z mých fotografií, obsažených v této knize, nebyly nikdy předtím zveřejněny ani tiskem, ani na internetu.

Seznam autorů:

Andrew Kaiser (USA) Marc Hoppe (Germany) Ruslan Lobanov (Ukraine)
Chip Willis (USA) Michael Sloane (USA) Scott Church (USA)
Christopher John Ball (United Kingdom) Nicola Ranaldi (Italy) Stefan de Lay (Luxembourg)
Cristian Crisbasan (Romania) Paolo Del Frate (Italy) Sylvie Blum (USA)
Dmitry Kuklin (Russia) Peter Gorman (USA) Tom Ford (USA)
Jiří Růžek (Czech Republic) Reka Nyari (USA) Viktor Tatran (Lebanon)
Knotan (Sweden) Rene de Haan (Netherlands) Wolf 189 (USA)

ISBN:
978-84-92731-00-8 (INT)
978-80-556-0010-9 (Slovart)
978-88-7940-963-6 (Logos)
978-82-316-0118-0 (Spektrum)

Kromě kamenných obchodů můžete knihu objednat i na internetu, u nás například na stránkách FotoŠkoda, Neoluxor, Slovart, v zahraničí na Amazon a jinde.

Mapu distribuce knihy ve světě najdete zde.

Jiri Ruzek
Author: Jiri RuzekWebsite: http://www.jiriruzek.net
Czech uglamour nude art photographer, 2014-2021 an official Fujifilm X-Photographer. Born Aug 29 1967 in Litomerice, living in Prague.
BooksGalleryWorkshopsPrintsPrivate shootingEvents

Find even more photos (with commented process) on my Patreon.
Become a Patron!
Or if you just want to donate me.
CRYPTO DONATIONS are also appreciated
Donate via NOWPayments
Thank you for your kind support.

Comments:

Nejbližší akce na obzoru

24
Sep
Malostranský ateliér
-
Prague
Skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

07
Oct
Malostranský ateliér
-
Prague
Skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

Fotoglosy

"Hledáček je plátno, oko je štětec."

Newsletter

Copyright © 2006 - 2023 Jiri Ruzek. All rights reserved.
Flag Counter
Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish