Fotoglosy

Nová kniha - Lesbians For Men

Na polici knih s mými fotkami dnes přibyla jedenáctá, Lesbians For Men z vydavatelství Taschen. Kniha obsahuje přes 300 barevných i černobílých fotografií a mapuje scénu lesbické fotografie od roku 1890 do současnosti.
 

Čím, jak a proč fotím, svítím, upravuji...

Je v oblibě začínat podobné články větou "často se mě ptáte...", ale je to tak a protože jsem líný a nemám čas odpovídat pokaždé detailně, dovolím si tu kompletně popsat moji aktuální fotosestavu - fotoaparát, objektivy, světla, software a celý svůj pracovní postup. Místo odpovědi narychlo pak budu posílat odkaz na vyčerpávající report :)
 

Krásné vánoce a šťastný rok 2017

Všem bez výjimky přeji krásné, veselé a klidné prožití vánočních svátků a v nastávajícím roce 2017 hodně štěstí, zdraví, lásky, samozřejmě i úspěch a také toleranci, shovívavost, smích a spokojenost se sebou.
 

Výstava fotografií Z očí do skla

Slíbil jsem letos tři knihy (z nichž dvě už jsou venku) a ani jednu výstavu. A teď vás zvu už na třetí, tentokrát samostatnou výstavu, která dostala název Z očí do skla aneb Face-To-Lens. Místem konání výstavy je Minigalerie FotoŠkoda ve Vodičkově ulici v Praze.
 

Potkalo se Fuji s Leicami

Měl jsem jednu fotku "naskicovanou" na mobil a rozhodl se ji vyfotit na fotoaparát. V ten samý den se mi do ruky dostaly doslova na pár minut dvě Leicy - Leica Q a středoformátová Leica S.
 

Zavírám oči, abych viděl

Sotva bych pro svůj dnešní článek našel lepší titulek, než slavný citát Paula Gauguina. Je o tom, že mít zavřené nebo zavázané oči neznamená nevidět. Dokonce i ve fotografii.
 

Na Vespách k Jadranu

Venku prší, což už zase mění naše plány, a tak je čas začít psát o neuvěřitelných zážitcích z našeho právě dokončeného vespařského výletu za sluncem a mořem. Dřív, než polovinu zapomeneme.
 

Testoval jsem fotoknihu online

Nedávno jsem se zúčastnil testování online tvorby fotografické knihy v aplikaci FotoŠkoda Designer.
 

Affinity konečně i pro Windows

Dnes vyšla první veřejná betaverze programu Affinity Designer pro Windows. Blíží se konečně rozumná konkurence pro Adobe na Windows platformě?
 

Krátce o DPI

Jaký je rozdíl mezi fotkou 3000 x 2000 px/300 dpi a 3000 x 2000 px/72 dpi? Udělejme si v tom jasno.
 

Fujifilm X-Pro2, XF 16mm/F1.4 a XF 90/F2.0

Recenze, která vás možná nepotěší.
 

Výstava v Ex Post - ochutnávka

Fotografie jsou nafoceny, vybrány, upraveny a vytištěny. Momentálně se rámují a ještě tento týden proběhne instalace.
 

Výstava fotek v Ex Post

Když jsem se nedávno potkal pozdě v noci v jednom pražském klubu s Ondrou Janů, prohodili jsme pár slov na téma výstav, že jsme jeden druhého už dlouho neviděli nikde "viset". Netušili jsme, že se uvidíme velice brzy...
 

Fotograf na obláčku

Ne, dnes to nebude o sjetém fotografovi, ale o využití moderních technologií, usnadňujících nejen fotografům každodenní práci.
 

Nová Leica, nové Fuji - šílenství začíná

Leica vypustila nový fotoaparát a příchod dlouho očekávaného modelu Fujifilm je konečně v dohlednu. A ve fotografických kuloárech to vře...
 

Fuji XF 16-55/2.8 vs. 18-55/2.8-4 vs. 18-135/3.5-5.6

Zoom objektivy se někdy hodí. Já mám v současnosti slušnou sbírku pevných objektivů, ale zoom žádný. A upřímně, tahat s sebou na dovolené několik objektivů a stále je přehazovat není úplně ono. Samozřejmě bych si mohl vystačit s jedním ohniskem, ale variabilita zoom objektivů je právě tím jediným důvodem, proč se vyrábějí a proč je lidé kupují.
 

Ztrácení v Monopoli

Slíbil jsem, že se podělím o zážitky a zkušenosti z nedávné návštěvy kouzelného jihoitalského regionu Puglia (česky Apulie).
 

Proč fotím v (M)anuálu

Moderní fotoaparáty dokážou za fotografa udělat většinu práce - dokonale zaostří, proměří a samy se nastaví tak, aby výsledkem byla co nejlepší fotografie. Já zastávám názor, že některé věci je lepší mít vždy pod totální kontrolou.
 
Před dvěma týdny jsem si u Fujifilmu vyžádal na test objektiv Fujinon XF 60mm/F2.4 R Macro. Zajímalo mě, jestli je to vážně tak hrozné sklo, jak se o něm říká. Něco mi tu totiž nehrálo. ale bez osobní zkušenosti je těžké soudit...
 

Žena jako krajina

Nebojte se, navzdory poetickému názvu je dnešní článek striktně faktický a týká se jen a jen fotografování. Fotografování žen, ale myslím, že podle chuti a potřeby je snadno aplikovatelný i na jiné fotografické žánry.
 

Nejbližší akce na obzoru

22
Jun
Berlin, Germany
Zveme vás na workshop fotografování aktu/glamour v ulicích Berlína.

30
Jun
Malostranský ateliér
-
Prague
Čtyřhodinový workshop fotografování s Jiřím Růžkem v rámci kurzů FotoŠkoda.

13
Jul
Terezín
-
Terezín
Speciální workshop v prostorách opuštěných vojenských budov v Terezíně / special workshop in abandoned army buildings in Terezin. Models: Klára, Bára, Martina

Copyright © 2006 - 2024 Jiri Ruzek. All rights reserved.
Flag Counter
Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish