Okradl jsem ožralou opici

Server YouTube se hezky stará o autorská práva. Moc hezky ...

Právě mi dorazil e-mail z YouTube. Oznamují mi, že moje video Prague Nude Shootings II obsahuje obsah, který není můj a z tohoto důvodu prý mám počítat s reklamami, které budou do videa vkládat.

Prý jsem použil skladbu Monk's Boogie od skupiny Drunken Monkey. Dalo hodně práce tuhle partičku najít. V mojí skladbě jsem použil naprosto běžnou figuru bicích. V první části hraje pomalu, od poloviny je ta samá figura zahrána rychle. Skladba od Drunken Monkey, kterou jsem údajně použil pro svoje video, stojí celá na bicích, které jsou opravdu velmi podobné těm z rychlé části mojí skladby. Už jsem psal, že je to úplně běžná figura, podobnost je asi taková, že by se dalo říct, že všechny valčíky na světě se navzájem vykrádají, protože pod všemi hrají bicí "m-ca-ca m-ca-ca". Žádná jiná podobnost mezi oběma skladbami není.

Na YouTube jsem vyplnil formulář "Domnívám se, že tento nárok na autorská práva není platný, protože: Toto video je můj původní obsah a vlastním k němu všechna práva". Ještě před odesláním na mne vyskočil tento text, který mě přece jen trochu napomíná, protože "oni" se nejspíš nepletou:

"Zamyslete se chvilku nad veškerým obsahem, který jste do videa dali. Nebyla tam nějaká hudba? Nebyla tam nějaká nahrávka z koncertu, filmu, televizního pořadu, videohry nebo jiného videa YouTube? Pokud ano, můžete porušovat něčí autorská práva.
Nezáleží na tom, zda jste to nahráli zdarma z televize, zda jste zakoupili DVD nebo videohru nebo zda jste nahrávku natočili sami na nějaké události, stále potřebujete povolení od vlastníků autorských práv k materiálu, ze kterého jste při své tvorbě vycházeli. Může se vám zdát divné, že sami něco natočíte, ale nevlastníte k tomu autorská práva, nicméně tak to stanovuje zákon o autorských právech."

Naslinil jsem si dva prsty, zvedl je k přísaze a zaškrtl, že "Jsem si jist(a), že vlastním všechna práva ke zvukovému a vizuálnímu obsahu v tomto videu, a chci podat námitku proti tomuto nároku."

Po kliknutí na tlačítko Odeslat na mne vyběhlo tohle:

500 Internal Server Error

Sorry, something went wrong.
A team of highly trained monkeys has been dispatched to deal with this situation.

Zmínka o opicích mne v tomto momentě opravdu pobavila, zamyslel jsem se nad jejich střízlivostí. Misi jsem nakonec splnil a námitku odeslal, ale ještě několikrát jsem byl dotazován, jestli to myslím vážně. Ano, myslím to vážně.

Níže je zmíněné video (raději ho vkládám z Vimea, tam nemají rozbité stroje:) a když už jsem se s tím hledal, tak tady máte skladbu, kterou si YouTube popletl s tou mojí. Porovnejte sami.

{vimeo}30261293|480|360{/vimeo}

Během pár minut mi přišel e-mail s oznámením, že jsem vyhrál: "IODA has reviewed your dispute and released its copyright claim on your video". Žádné sorry...

Jiri Ruzek
Author: Jiri RuzekWebsite: http://www.jiriruzek.net
Czech uglamour nude art photographer, 2014-2021 an official Fujifilm X-Photographer. Published worldwide, one of the few Czech photographers published by Taschen (and others).
Born Aug 29 1967 in Litomerice, living in Prague.
BooksGalleryWorkshopsPrintsPrivate shootingEvents

Find even more photos (with commented process) on my Patreon.
Become a Patron!
Or if you just want to donate me.
CRYPTO DONATIONS are also appreciated
Donate via NOWPayments
Thank you for your kind support.

Comments:

Nejbližší akce na obzoru

02
Jun
Malostranský ateliér
-
Prague
Skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

21
Jun
Berlin, Germany
Zveme vás na workshop fotografování aktu/glamour v ulicích Berlína.

30
Jun
Malostranský ateliér
-
Prague
Čtyřhodinový workshop fotografování s Jiřím Růžkem v rámci kurzů FotoŠkoda.

WORKSHOP FOTOGRAFOVÁNÍ AKTU V BERLÍNĚ začíná za

21.06.2024 18:00 23 dní 23 Hrs. 9 Min. INFO A REGISTRACE

Event List

02
Jun
Malostranský ateliér
-
Prague
Skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

21
Jun
Berlin, Germany
Zveme vás na workshop fotografování aktu/glamour v ulicích Berlína.

30
Jun
Malostranský ateliér
-
Prague
Čtyřhodinový workshop fotografování s Jiřím Růžkem v rámci kurzů FotoŠkoda.

13
Jul
Terezín
-
Terezín
Speciální workshop v prostorách opuštěných vojenských budov v Terezíně / special workshop in abandoned army buildings in Terezin. Models: Klára, Bára, Martina

Fotoglosy

"Jsme jako zrcadla. Co dáváme, vysíláme, to dostaneme."

Newsletter

Copyright © 2006 - 2024 Jiri Ruzek. All rights reserved.
Flag Counter
Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish