Foto workshop Řím / Rome

[English below]
Zveme vás na workshop fotografování ženské krásy v ulicích a parcích věčného města. Prožijte s námi víkend v okouzlujícím Římě.

Je to už víc než rok, kdy skupinka lidí, kteří opakovaně chodí na naše workshopy, přišla s nápadem uspořádat workshop v zahraničí.
Ve workshopové skupině na Facebooku si tehdy formou ankety zvolili jako lokalitu pro první výjezdní workshop severoitalský Milán. Dvoudenní workshop v Miláně proběhl v dubnu 2017 a už v jeho průběhu přišli stejní lidé s nápadem udělat příští jaro pokračování v Římě.

Upozornění

Některé detaily můžeme stále měnit podle potřeb většiny, např. s ohledem na dopravu apod. Návrhy a změny doporučuji projednávat ve workshopové skupině, přesně pro tyto situace byla založena.

Termín workshopu

12. - 13. duben 2019

Pátek 12. DUBNA 2019 8-13 h
VOLNO
Sobota 13. DUBNA 2019 8-13 h
VOLNO

Modelky

Alessandra Giulia a Simona Scalia

S oběma modelkami jste měli možnost se setkat na workshopu v MIláně v dubnu 2018.

Alessandra Giulia

S Alessandrou spolupracujeme už několik let a společně máme za sebou několik workshopů fotografování aktu v Toskánsku i Miláně.

Portfolio Alessandry: Facebook, Instagram ...

Workshop Pisa 2015
Foto z našeho workshopu v Pise, 2015.

Milán 2015
Alessandra Giulia, Milán, 2015.

Simona Scalia

Simona pochází z Palerma a žije v Římě. I Simonino portfolio je pestré a stylové a na jaře v Miláně oslnila svým jižanským temperamentem, prostě Sicilanka :)

MIlán 2018
Simona Scalia, Milán 2018.

Podívejte se na její fotky na Instagramu.


Takhle to vypadalo v dubnu 2018 v Miláně - backstage video

Lokalita

Vyvézt vás do Říma a fotit italské modelky v ateliéru by bylo jako fotit je v ateliéru v Praze. Konkrétní lokality teď s modelkami vybíráme a jejich poloha bude účastníkům včas sdělena. Předběžně počítám s dvěma hlavními lokalitami na každý den a přesunem mezi nimi. Vše v rozumné dostupnosti od metra nebo tramvají.

MIlán 2018
Simona Scalia a Alessandra Giulia, backstage foto, Milán 2018.

Jeden nebo dva dny

Stejně jako minule je workshop vyhlášen jako dvoudenní, nicméně každý má možnost zvolit si variantu sám.

Cena workshopu

1 den - 3800 CZK (150 €)

2 dny - 6400 CZK (250 €)

Pro rezervaci vaší účasti je nutné uhrazení platby předem. Platební instrukce obdržíte automaticky po odeslání objednávkového formuláře.

Doprava a ubytování

Dopravu a ubytování si zařizuje a hradí každý sám. Já rád pomohu s informacemi - když něco nenajdete tady nebo ve skupině, pište nebo volejte. Kdo má o workshop zájem, doporučuji objednat letenky i ubytování co nejdříve, ceny porostou.


Tipy na cestu

Doprava

Nejlevnější letenky do Říma zpravidla nabízí Ryanair, létá na letiště Ciampino (CIA). V tuto chvíli vyjdou zpáteční letenky kolem 2000 korun. Společnosti Vueling nebo ČSA létají na letiště Fiumicino (FCO).

Let do Říma trvá přibližně hodinu a třičtvrtě.

Z letiště se dostanete do Říma nejlépe shuttle autobusem, vaše cílová stanice bude hlavní nádraží Termini. Jízdenky koupíte přímo ve stánku na letišti nebo i u autobusu. Přepravu zajišťuje několik společností, cena je většinou 5 €.

V případě, že chcete zvolit jiný způsob dopravy, doporučuji web Rome2Rio. nabídne vám řadu dalších možností.

Ubytování

Jako osvědčenou a nejrozumnější volbu ubytování doporučuji AirBnB. Jestli ještě nemáte registraci a půjdete přes tento odkaz, dostanete na první ubytování slevu 725 Kč. AirBnB nabízí ubytování v soukromí, někdy se za nabídkou skrývá hostel nebo penzion. Čtěte reference, dívejte se na fotky, na dispozice a vybavenost bytu, ve filtrech zaškrtněte maximální cenu za noc a jestli chcete soukromý pokoj, celý byt/dům nebo společný pokoj. My bereme vždy celý byt nebo alespoň soukromý pokoj. Když má byt více pokojů k pronajmutí, zajímá nás i kolik má koupelen. Nikdy jsme s tímto typem ubytování neměli problém a když máme "soukromý pokoj", poznáme občas i místní lidi. Tím nechci říct, že by nás nějak otravovali nebo zatěžovali. Přístup je zkrátka jiný, než v hotelu. Nás baví.

Kdo preferuje hotel, Booking.com je klasika.

Třetí možností - tentokrát zdarma - je Couchsurfing. Zdarma, ale počítejte s tím, že když vás někdo hostí, měli byste mu třeba přivézt nějakou pozornost a věnovat mu něco ze svého času. Nejste na hotelu... Na druhou stranu je to nejlepší způsob, jak poznat lidi.

Zvláště pro ty, kdo pojedou autem, může přicházet v úvahu i kemp. Na stránce Camping.info najdete mapu, informace, recenze atd. Služba má i aplikaci pro Android. Mnohokrát vyzkoušeno, funguje skvěle.

Doporučuji ubytování v blízkosti metra, ideálně linka A. Já a několik přátel, kteří už mají letenky a ubytování, budeme ve čtvrti Monti v blízkosti baziliky Santa Maria Maggiore (viz mapa). Je to strategické místo kousek od nádraží Termini i metra A (tamtéž), i linka B je nedaleko - stanice Cavour nebo opět Termini. Z monti je to navíc blízko pěšky do centra k hlavním turistickým atrakcím a také je to charismatická část města, plná barů, hospůdek nebo třeba vintage obchůdků. Večery v Monti jsou nezapomenutelné.

MHD a jízdenky v Římě

Běžná jízdenka stojí 1,50 €, celodenní 6 €, třídenní 16,50 €, sedmidenní 24 €. Dá se koupit v automatu v metru (platba hotově i kartou) nebo ve stáncích, hledejte nápis "biglietti".

Detailní informace o jízdenkách v češtině najdete na těchto stránkách.

Další užitečné informace

Z dalších aplikací velice doporučuji CityMapper pro Andoid i iPhone. Pomůže vám dostat se v Římě kamkoliv. Podobných aplikací je spousta, ale tahle se mi už osvědčila v dalších městech a ty ostatní jsem nepotřeboval. Dobrá aplikace pro zjištění dopravy je i Moovit. Někdy se může hodit i Yelp nebo Tripadvisor.

Pokud máte dotazy, nebojte se zeptat, doporučuji diskuzi v naší workshopové skupině na Facebooku nebo použijte stránku Kontakt - formulář nebo telefon.


English

I would like to invite you to one of our special workshops. Why is this workshop special? We run our classic group or one-on-one workshops for many years, but photographers, who take part in them repeatedly, wanted also something else, something new.

We tried this kind of workshop last April in Milan (the event was completely sold out) and this time we move to the eternal city - Rome.

The workshop will be held in the streets and parks od Rome. You will shoot with two amazing and popular italian nude art models, Alessandra Giulia and Simona Scalia.
Unlike our classic workshops, there will be no theory nieder practical demonstrations at this workshop, it will be mostly only about shooting with two professional models with my assistance - of course, I will help you to take the best photos.

Alessandra Giulia's portfolio: Facebook, Instagram ...
Simona Scalia's portfolio Instagram.

Friday April 12 2019, 8:00 - 13:00
Saturday April 13 2019, 8:00 - 13:00

You can attend one or both days.

The workshop will be held in Czech, English and Italian language.

Price

1 day - 3800 CZK (150 €)

2 days - 6400 CZK (250 €)

To book your participation is necessary to remit payment in advance. If you want to attend the workshop, fill in the form on this page please.

Feel free to contact me or the models for more information.

Jiri Ruzek
Author: Jiri RuzekWebsite: http://www.jiriruzek.net
Czech uglamour nude art photographer, an official Fujifilm X-Photographer. Born Aug 29 1967 in Litomerice, living in Prague.
BioBooksGalleryWorkshopsPrintsPrivate shootingEvents

Comments:

Objednávka workshopu - Řím 2019

Objednávám se závazně na workshop v Římě, duben 2019.
Cena za 1 den je 3800 Kč (150 €), za oba dva dny 6400 Kč (250 €).
I am ordering for a workshop in Rome, April 2019.
The price for 1 day is 3800 CZK (150 €), for both days 6400 CZK (250 €).
Zúčastním se v pátek 12. 4. 2019 / I will take part on Friday, April 12, 2019
Zúčastním se v sobotu 13. 4. 2019 / I will take part on Saturday, April 13, 2019

Event List

02
Mar
Malostranský ateliér
-
Prague
Celodenní skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

12
Apr
Řím
-
Rome
Zveme vás na workshop fotografování ženské krásy v ulicích a parcích věčného města Říma. I would like to invite you to one of our special workshop in Rome.

20
Apr
Malostranský ateliér
-
Prague
Celodenní skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

Copyright © 2006 - 2019 Jiri Ruzek. All rights reserved.
Flag Counter
Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish