Foto workshop Řím

Zveme vás na workshop fotografování ženské krásy v ulicích a parcích věčného města. Prožijte s námi víkend v okouzlujícím Římě.

Je to už víc než rok, kdy skupinka lidí, kteří opakovaně chodí na naše workshopy, přišla s nápadem uspořádat workshop v zahraničí.
Ve workshopové skupině na Facebooku si tehdy formou ankety zvolili jako lokalitu pro první výjezdní workshop severoitalský Milán. Dvoudenní workshop v Miláně proběhl v dubnu 2017 a už v jeho průběhu přišli stejní lidé s nápadem udělat příští jaro pokračování v Římě.

Upozornění

Některé detaily můžeme stále měnit podle potřeb většiny, např. s ohledem na dopravu apod. Návrhy a změny doporučuji projednávat ve workshopové skupině, přesně pro tyto situace byla založena.

Termín workshopu

12. - 13. duben 2019

Pátek 12. DUBNA 2019 8-13 h
VOLNO
Sobota 13. DUBNA 2019 8-13 h
VOLNO

Modelky

Alessandra Giulia a Simona Scalia

S oběma modelkami jste měli možnost se setkat na workshopu v MIláně v dubnu 2018.

Alessandra Giulia

S Alessandrou spolupracujeme už několik let a společně máme za sebou několik workshopů fotografování aktu v Toskánsku i Miláně.

Portfolio Alessandry: Facebook, Instagram ...

Workshop Pisa 2015
Foto z našeho workshopu v Pise, 2015.

Milán 2015
Alessandra Giulia, Milán, 2015.

Simona Scalia

Simona pochází z Palerma a žije v Římě. I Simonino portfolio je pestré a stylové a na jaře v Miláně oslnila svým jižanským temperamentem, prostě Sicilanka :)

MIlán 2018
Simona Scalia, Milán 2018.

Podívejte se na její fotky na Instagramu.

Lokalita

Vyvézt vás do Říma a fotit italské modelky v ateliéru by bylo jako fotit je v ateliéru v Praze. Konkrétní lokality teď s modelkami vybíráme a jejich poloha bude účastníkům včas sdělena. Předběžně počítám s dvěma hlavními lokalitami na každý den a přesunem mezi nimi. Vše v rozumné dostupnosti od metra nebo tramvají.

MIlán 2018
Simona Scalia a Alessandra Giulia, backstage foto, Milán 2018.

Jeden nebo dva dny

Stejně jako minule je workshop vyhlášen jako dvoudenní, nicméně každý má možnost zvolit si variantu sám.

Cena workshopu

1 den - 3800 CZK (150 €)

2 dny - 6400 CZK (250 €)

Pro rezervaci vaší účasti je nutné uhrazení platby předem. Platební instrukce obdržíte automaticky po odeslání objednávkového formuláře.

Doprava a ubytování

Dopravu a ubytování si zařizuje a hradí každý sám. Já rád pomohu s informacemi - když něco nenajdete tady nebo ve skupině, pište nebo volejte. Kdo má o workshop zájem, doporučuji objednat letenky i ubytování co nejdříve, ceny porostou.


Tipy na cestu

Doprava

Nejlevnější letenky do Říma zpravidla nabízí Ryanair, létá na letiště Ciampino (CIA). V tuto chvíli vyjdou zpáteční letenky kolem 2000 korun. Společnosti Vueling nebo ČSA létají na letiště Fiumicino (FCO).

Let do Říma trvá přibližně hodinu a třičtvrtě.

Z letiště se dostanete do Říma nejlépe shuttle autobusem, vaše cílová stanice bude hlavní nádraží Termini. Jízdenky koupíte přímo ve stánku na letišti nebo i u autobusu. Přepravu zajišťuje několik společností, cena je většinou 5 €.

V případě, že chcete zvolit jiný způsob dopravy, doporučuji web Rome2Rio. nabídne vám řadu dalších možností.

Ubytování

Jako osvědčenou a nejrozumnější volbu ubytování doporučuji AirBnB. Jestli ještě nemáte registraci a půjdete přes tento odkaz, dostanete na první ubytování slevu 725 Kč. AirBnB nabízí ubytování v soukromí, někdy se za nabídkou skrývá hostel nebo penzion. Čtěte reference, dívejte se na fotky, na dispozice a vybavenost bytu, ve filtrech zaškrtněte maximální cenu za noc a jestli chcete soukromý pokoj, celý byt/dům nebo společný pokoj. My bereme vždy celý byt nebo alespoň soukromý pokoj. Když má byt více pokojů k pronajmutí, zajímá nás i kolik má koupelen. Nikdy jsme s tímto typem ubytování neměli problém a když máme "soukromý pokoj", poznáme občas i místní lidi. Tím nechci říct, že by nás nějak otravovali nebo zatěžovali. Přístup je zkrátka jiný, než v hotelu. Nás baví.

Kdo preferuje hotel, Booking.com je klasika.

Třetí možností - tentokrát zdarma - je Couchsurfing. Zdarma, ale počítejte s tím, že když vás někdo hostí, měli byste mu třeba přivézt nějakou pozornost a věnovat mu něco ze svého času. Nejste na hotelu... Na druhou stranu je to nejlepší způsob, jak poznat lidi.

Zvláště pro ty, kdo pojedou autem, může přicházet v úvahu i kemp. Na stránce Camping.info najdete mapu, informace, recenze atd. Služba má i aplikaci pro Android. Mnohokrát vyzkoušeno, funguje skvěle.

Doporučuji ubytování v blízkosti metra, ideálně linka A. Já a několik přátel, kteří už mají letenky a ubytování, budeme ve čtvrti Monti v blízkosti baziliky Santa Maria Maggiore (viz mapa). Je to strategické místo kousek od nádraží Termini i metra A (tamtéž), i linka B je nedaleko - stanice Cavour nebo opět Termini. Z monti je to navíc blízko pěšky do centra k hlavním turistickým atrakcím a také je to charismatická část města, plná barů, hospůdek nebo třeba vintage obchůdků. Večery v Monti jsou nezapomenutelné.

MHD a jízdenky v Římě

Běžná jízdenka stojí 1,50 €, celodenní 6 €, třídenní 16,50 €, sedmidenní 24 €. Dá se koupit v automatu v metru (platba hotově i kartou) nebo ve stáncích, hledejte nápis "biglietti".

Detailní informace o jízdenkách v češtině najdete na těchto stránkách.

Další užitečné informace

Z dalších aplikací velice doporučuji CityMapper pro Andoid i iPhone. Pomůže vám dostat se v Římě kamkoliv. Podobných aplikací je spousta, ale tahle se mi už osvědčila v dalších městech a ty ostatní jsem nepotřeboval. Dobrá aplikace pro zjištění dopravy je i Moovit. Někdy se může hodit i Yelp nebo Tripadvisor.

Pokud máte dotazy, nebojte se zeptat, doporučuji diskuzi v naší workshopové skupině na Facebooku nebo použijte stránku Kontakt - formulář nebo telefon.

Jiri Ruzek
Author: Jiri RuzekWebsite: http://www.jiriruzek.net
Czech uglamour nude art photographer, an official Fujifilm X-Photographer. Born Aug 29 1967 in Litomerice, living in Prague.
BioBooksGalleryWorkshopsPrintsPrivate shootingEvents

Comments:

Objednávka workshopu - Řím 2019

Objednávám se závazně na workshop v Římě, duben 2019.
Cena za 1 den je 3800 Kč (150 €), za oba dva dny 6400 Kč (250 €).
Zúčastním se v pátek 12. 4. 2019
Zúčastním se v sobotu 13. 4. 2019

Event List

30
Dec
Malostranský ateliér
Zveme vás na speciální předsilvestrovskou fotoakci, vhodnou - kromě získání skvělých fotek - hlavně k redukci tuku a cholesterolu, nabraného během vánoc.

05
Jan
Malostranský ateliér
-
Prague
Celodenní skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

26
Jan
Malostranský ateliér
-
Prague
Celodenní skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

02
Feb
Malostranský ateliér
-
Prague
Celodenní skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

12
Apr
Řím
-
Rome
Zveme vás na workshop fotografování ženské krásy v ulicích a parcích věčného města. Prožijte s námi víkend v Římě.

Copyright © 2006 - 2018 Jiri Ruzek. All rights reserved.
Flag Counter
Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish