Bezpečí modelek (po japonsku)

Bezpečí modelek (po japonsku)

V jednom japonském článku jsem našel několik jednoduchých pokynů pro modelky, jak bezpečně a ve zdraví přežít první focení s novým, neznámým fotografem.

Tady je máte v rozumnějším, i když ne tak srandovním překladu, jaký mi poskytl nejmenovaný automatický překladač (i tak díky za něj).

Milé modelky, chystáte-li se tedy na první focení s neznámým fotografem a dbáte o své bezpečí, pokuste se držet následujících pravidel.

Přijďte s doprovodem

  • Většina fotografů odmítá třetí osobu při focení, ale vždycky vás může někdo doprovodit a v domluveném čase vyzvednout. Pokud i proti tomu bude mít fotograf námitky, může být něco špatně.

Dejte přednost ateliéru před hotelovým pokojem

  • Když už se má fotit někde v interiéru, snažte se vyhnout hotelovým pokojům nebo domácím ateliérům a preferujte raději fotografické studio. Je-li to možné, i tam trvejte na doprovodu.

Veřejné místo je vždy bezpečnější

  • Vyhněte se na prvním fotografování s neznámým člověkem opuštěným továrnám, skladům, ruinám nebo lesu. Fotit se dá i ve městě.

Nevstupujte do cizího auta

  • Je-li to možné, jeďte s neznámým fotografem raději hromadnou dopravou nebo využijte taxi

Sdělte známým, kde a s kým jste

  • Informujte někoho ze svých blízkých o přesném místě, kde se bude fotit, dejte jim také jméno a kontakty na fotografa. Pokud dojde ke změně, opět to někomu napište nebo zatelefonujte.

Tolik tedy bezpečnostní pokyny podle Japonců. V zásadě lze se vším souhlasit a rozhodně první focení může být jakousi "seznamovačkou", kde je šance všech 5 popsaných bodů uplatnit. Já přidám jedno pravidlo, které je podle mne spolehlivější a pohodlnější než tento japonský návod:

Foťte jen s tím, koho znáte nebo koho někdo zná

Lidé ve fotograficko modelkovské komunitě se navzájem znají, tyto známosti přesahují často hranice států i kontinentů. Jestli fotografa neznáte, určitě ho zná někdo z vašich známých. Jestli ani to ne, nebývá v dnešní době těžké najít na internetu modelky i fotografy z okolí tohoto člověka. Požádejte je o reference. Potom můžete s klidem odjet jeho autem do jeho domácího ateliéru a nerušeně tvořit.

A pokud nenajdete nikoho, kdo by ho znal, nemá možná valný význam s ním vůbec fotit. Jestli to přesto chcete zkusit, máte tu pořád ještě japonská pravidla 1 - 5. Budou dobře fungovat i v našich podmínkách.

Jiri Ruzek
Author: Jiri RuzekWebsite: http://www.jiriruzek.net
Czech uglamour nude art photographer, an official Fujifilm X-Photographer. Born Aug 29 1967 in Litomerice, living in Prague.
BioBooksGalleryWorkshopsPrintsPrivate shootingEvents

Find even more photos on my Patreon.
Patreon
Or if you just want to donate me.
BTC: bc1qtugg97egw4emjwzdpm3w97qv07vca6fxjvzccs
ETH: 0x584f2e6e5cc9ef889aA6B39Ed7de2367d4d79aEA
LTC: ltc1qazzjqf6gyfvu2dmp8r4nhrq5zgerf47045656v
ADA: addr1qyl37jm7yy87pqspmj7vuydvxflm5aawtll4qdr2c88jcvflra9hugg0uzpqrh9uecg6cvnlhfm6uhll2q6x4sw09scsfsmnet
Thank you for your kind support.

Comments:

Nejbližší akce na obzoru

No upcoming event!

Fotoglosy

"Dnes už nikdo necenzuruje knihy. U fotografie se o to stále někdo snaží. Máme svobodu slova, ale co svoboda obrazu?"

Partneři

Newsletter

Copyright © 2006 - 2021 Jiri Ruzek. All rights reserved.
Flag Counter
Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish