Fotoworkshopy aktu s Jiřím Růžkem

Fotoworkshop aktu s Jiřím Růžkem

Dovoluji si vás pozvat na workshopy fotografování uměleckého aktu.

Workshopy probíhají v Malostranském ateliéru (Vlašská 15, Praha 1).
Na workshopech pracujeme s mými nejlepšími modelkami.
Maximálně 6 fotografů na jednom workshopu!

Od roku 2013 se k nám fotografové opakovaně vrací.
Děkujeme a budeme se dál snažit to dělat co nejlépe.

 

Příští workshop

NEDĚLE 14. DUBNA 2024, 11:00 - 17:00 - Sára
OBSAZENO
NEDĚLE 28. DUBNA 2024, 11:00 - 17:00 - Martina
OBSAZENO
NEDĚLE 5. KVĚTNA 2024, 11:00 - 17:00 - Katka
VOLNO
Zkuste také....
Workshopy v Malostranském pro FotoŠkoda (CZ)
Workshopy pořádané ve spolupráci s FotoŠkoda jsou o něco kratší a jsou také levnější. Během intenzivních 4 hodin vám s jednou z mých oblíbených modelek ukážeme, jak fotit ženy příjemně a jednoduše. Zkuste to, spousta našich dnes stálých klientů začínala právě na tomto typu workshopu. Nejbližší termín najdete v našem kalendáři nebo přímo na stránce FotoŠkoda kurzy, kde si workshop můžete rovnou objednat. Doporučujeme!
1-on-1 Nude Art Photo Workshop (CZ/ENG)

 

Naší modelkou 14. dubna bude Sára

Sára na Instagramu

Naší modelkou 28. dubna bude Martina

Martina na Instagramu

Naší modelkou 5. května bude Katka

Katka na Instagramu

* změna modelky vyhrazena (nestává se, ale může)

 

Vystavujeme dárkové certifikáty.
Stačí připsat požadavek do poznámky v objednávce a obratem probereme detaily.

 

Fotografování aktu musí být zábava, ne dřina!

Ve stejném duchu probíhají i naše fotografické workshopy, které pořádáme již několik let a které navštěvují fotografové z mnoha zemí všech kontinentů.

 • Komunikace s modelkou
 • Etika při fotografování aktu
 • Práce s nahým a polonahým tělem
 • Typy světel a jednoduché nasvícení scény
 • Výběr správného objektivu pro různé záběry
 • Efektivní využití fotoaparátu
 • Základy kompozice a přístup k pravidlům
 • Nejčastější chyby při focení aktu
 • Tipy a triky
 • Online diskuse nad fotografiemi po workshopu
  a mnohem více

Prozradíme vám všechno, co víme o fotografování aktu, dozvíte se, jak si modelky vybírat, jak s nimi komunikovat a pracovat, jak z vašeho společného fotografování získat co nejvíce zisku pro vaše fotografie. Ukážeme vám, na co si dát pozor, čemu se určitě vyhýbat i co naopak zdůraznit a využít. Názorně vám převedeme dlouhý seznam chyb, jichž se fotografové velice často dopouštějí a které po workshopu uvidíte na každém kroku. Zároveň si ale vysvětlíme, že máte-li tyto chyby pod kontrolou, můžete si dovolit posouvat pravidla ve prospěch svého stylu.

Kdo čeká sáhodlouhé přednášky o optice, světle, elektronice a podobně, pro toho bude lepší navštívit kurzy fyziky, z našeho workshopu by byl pravděpodobně zklamán.
Kdo má ale skutečný zájem o fotografii a fotografování lidí, tomu se u nás určitě bude líbit a kromě poznatků si odnese i zajímavé fotografie.

Na workshopu budete mít samozřejmě i dostatek prostoru jak pro diskusi, tak pro fotografování.

Nezáleží na tom, kolik máte zkušeností, akce je určena pro pokročilé fotografy stejně jako pro úplné začátečníky.

Za jeden den z vás nikdo fotografa neudělá, takové foto kurzy neexistují, je ale možné se s vámi podělit o zkušenosti nabyté během let praxe, vlastních chyb i objevů a ušetřit vám spoustu času a omylů na vaší vlastní cestě za fotografováním aktu a lidí obecně.

Cena: 3300,- Kč

Cena pro účastníky minulých workshopů: 3000,- Kč*

Každý pátý workshop: 1000,- Kč*

* Sleva se vztahuje pouze na "klasické" skupinové workshopy pořádané Jiřím Růžkem v Malostranském atelieru (není-li uvedeno jinak), ne na tzv. speciální workshopy nebo workshopy organizované jinými pořadateli.

DŮLEŽITÉ

Po objednávce je vaše místo rezervováno po dobu tří dnů. Do té doby je nutné uhradit platbu, jinak bude poskytnuto dalšímu zájemci. "Vstupenky" jsou nevratné.

Otázky a odpovědi

Z důvodu častých otázek a (naštěstí ojedinělých) nepochopení upřesňuji několik věcí ohledně našich workshopů.
Rozbalit a číst

Stupeň nahoty

Na našich workshopech se setkáte s různým stupněm nahoty v závislosti na limitech modelky, které vždy respektujeme, ale i momentální situace (viz níže). 

Z definice fotografie aktu na Wikipedii: "Fotografie aktu je tvorba fotografií znázorňujících nahé nebo polonahé tělo nebo fotografií sugerujících nahotu." Nejde o žádný zákon, hranice jsou pružné a překrývají se. Pro mne může být aktem třeba šíje, kotník, ruka nebo křivka zad.

Pokud je pro vás stupeň nahoty důležitým faktorem, sledujte portfolia modelek nebo se u mne předem na danou modelku informujte.

Odmítnutí

Na našich workshopech vždy platilo a platí, že modelka má právo veta. 

I když modelka není právně spoluautorem, je spolutvůrcem, ne nástrojem ani služkou (vím, že ve filmech se to tak někdy ukazuje, ale je chybou tento přístup kopírovat). V tak křehkém a choulostivém žánru, jako je akt (glamour, uglamour, jedno, jak to nazveme), je vše věcí vzájemné dohody a spolupráce, diktát není možný. 

Mezi nejčastější důvody odmítnutí patří požadavek na vyšší stupeň nahoty nebo erotičnosti, než je pro modelku přístupný a to dokonce i v danou chvíli v závislosti na vytvořené atmosféře, pocitu bezpečí, fyzické nebo mentální kondici atd. 

Dalším důvodem odmítnutí může být nevhodné načasování. Příklad: modelka si dá práci s přípravou kostýmu, vlasů atd pro konkrétní fotoset a v tu chvíli dostane požadavek na změnu. Je logické, že dofotí to, co pracně připravovala a dovolí-li to časový a jiný plán workshopu, připraví později změnu pro další set.

Modelka může odmítnout i požadavek na focení, které jí není příjemné. Příklad: fotograf chce fotit modelku s pistolí (nedejbože s banánem), ona nemá ráda tento typ fotek, necítí to a nechce být s podobným stylem fotek spojována. I kdyby neodmítla, její vnitřní "nesoulad" se situací by na fotkách byl vidět. 

Je vhodnější projevovat přání než požadavky, s modelkou komunikovat a spolupracovat, než vnímat odmítnutí jako neprofesionalitu nebo dokonce osobní urážku (zaplatil jsem si tě...).

Co si vlastně objednávám

Objednávkou našeho workshopu si kupujete účast na skupinovém workshopu (nejde-li o individuální), ne modelku a neomezený prostor a přístup. 
Pracujete ve skupině, v rámci nějakého programu (i když je velmi pružný), v rámci situací "většina versus já a moje potřeby". 

Nejsme schopni vám zaručit skvělé fotky, "pouze" děláme maximum pro to, abyste je mohli získat. A pro jejich získání je prakticky nezbytné s modelkou pracovat. Jinými slovy - to hlavní už je na vás. 

Co je na našich workshopech zakázáno

Primárně je u nás zakázáno sahat na modelky (upravím si tě, ukážu ti, namažu si tě...) a jsou zakázány diskuze o politice, náboženství a podobných kontroverzních tématech, která rozdělují společnost. 

Pózuje-li modelka pro skupinu vepředu a situace může být choulostivá, je zakázáno fotit ji zezadu nebo v jiném nebezpečném úhlu (tyhle věci se dějí a kvůli takovým případům některé modelky přestávají fotit bez kalhotek).

Focení v pauzách nebo v šatně během převlékání je povoleno po domluvě s modelkou. Domluvou je myšleno požádat, zeptat se - ne oznámit...

Pořizování videozáznamu - jde o foto, ne videoworkshop.

Závěrem

Jsme vděčni za to, že k nám opakovaně chodíte, hodně z vás už spoustu let a hodně z vás počítá své návštěvy na desítky. 
Pokud nás neznáte, možná vás výše napsané řádky mohou vyděsit, ale kdo nás zná ví, že všechna tato opatření děláme jen pro to, abychom se na našich workshopech všichni - vy i my - cítili dobře a měli chuť je opakovat. Abyste se vy jako klienti rádi vraceli i proto, aby skvělé modelky nekončily předčasně kariéru se slovy "už toho mám dost".

Nebojte se mi napsat nebo zavolat (776 116 739), cokoliv rád dovysvětlím a nekoušu :) 

Objednávkou workshopu stvrzujete, že jste tento text četli a souzníte s ním. Děkujeme.

Sbalit text

Těším se na setkání s vámi v ateliéru na Malé Straně.


Přidejte se k naší facebookové skupině, je zaměřena na workshopy, návody, tipy, ale také backstage fotky nebo vaše fotky z workshopů atd...

Jiri Ruzek
Author: Jiri RuzekWebsite: http://www.jiriruzek.net
Czech uglamour nude art photographer, 2014-2021 an official Fujifilm X-Photographer. Published worldwide, one of the few Czech photographers published by Taschen (and others).
Born Aug 29 1967 in Litomerice, living in Prague.
BooksGalleryWorkshopsPrintsPrivate shootingEvents

Find even more photos (with commented process) on my Patreon.
Become a Patron!
Or if you just want to donate me.
CRYPTO DONATIONS are also appreciated
Donate via NOWPayments
Thank you for your kind support.

Comments:

Objednávka workshopu 5/5/2024 - Katka

Objednávám závazně workshop 5/5/2024.

Event List

28
Apr
Malostranský ateliér
-
Prague
Skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

05
May
Malostranský ateliér
-
Prague
Skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

12
May
Malostranský ateliér
-
Prague
Čtyřhodinový workshop fotografování s Jiřím Růžkem v rámci kurzů FotoŠkoda.

21
Jun
Berlin, Germany
Zveme vás na workshop fotografování aktu/glamour v ulicích Berlína.

Reference účastníků

"Není lepší ingredience, než dobré lidské “člověčiny”. Skvělý a zkušený fotograf, báječná úchvatná modelka, dobré světlo - jistě dokáže vykouzlit báječný workshop. Ale to Jiřímu a Tereze nestačí. Oni dva dokážou zažehnout inspiraci, dokážou se oba dva vydat pro fotku, pro vás, pro ten okamžik. Pokora, nekonečná kreativita a umění předávat své zkušenosti - to se nevidí. Tahle setkání dokáží být hlubokou inspirací pro další tvoření. Je to zvláštní a funguje to, když na sebe navazujeme a tvoříme ze sebe a navzájem a předáváme se. To umí málokdo. Je to dar, umět (pře)dávat. Protože být dobrým učitelem není samozřejmé. Moc si toho vážím. Děkuji."

ZM

"Dobrých umělců je celá řada. Málokterý je ale zároveň dobrým a trpělivým učitelem, ochotným sdílet své umění a naslouchat. Jirkův seminář je více dílnou, diskusí, bezpečným prostorem pro experiment, než klasickým kurzem. Fotografie je zde zrcadlem ženy jako bytosti, nejen její schránky. Respekt k ženám provází celý workshop, je přítomen v laskavé a profesionální komunikaci s modelkou. Ve zkratce: profesionalita, pohoda, hledání."

JB

"Myslím, že jsem konečně pochopila, že to opravdu není jen o perfektním stylingu a make-upu, tak jak mne to učili jinde. Mám za sebou pár workshopů, ale tento byl jednoznačně nejlepší a ještě teď jsem plná dojmů :) Naprosto mě to pohltilo a myslím, že jsem nad fotkou začala přemýšlet tak trošku jinak."

"Jak říká Jirka "Za jeden den z vás nikdo fotografa neudělá, takové foto kurzy neexistují"... proto jsem se jeho kurzu zúčastnil už počtvrté.
Ale zjišťuji, že ani 4 dny z nikoho fotografa neudělají. Dívat se na scénu, modelku a kolem sebe najednou dokáže opravdu málokdo, Jiří to ale umí.
Je až zarážející, co všechno on vidí... a my ostatní to tak nějak nevidíme. Myslím, že čas strávený s Jirkou Růžkem je asi to nejlepší, co může člověk, který se chce opravdu věnovat fotografii aktu a krásy ženského těla věnovat, udělat."

Milan Holeček

"Když se probírám fotkami z workshopu, uvědomuji si plně, jak jsou jiné oproti tomu, co jsem fotil dosud. Neustrnout na místě, nefotit s menšími obměnami stále tytéž pózy a scény, přemýšlet kudy jít dál, bourat hranice, jež nás svazují a omezují v naší kreativitě. To je asi ten náboj, který jsem potřeboval. V každém případě byl workshop pro mne nezapomenutelným zážitkem. Nejen pro celkovou pohodovou atmosféru, ale i pro nalezení inspirace, která mne - jak věřím - posune zase dál."

PV

"Každý má svůj osobitý přístup k focení a kvůli tomu má jedinečné fotografie. Jirka nám předal vše ze svých tajů a obohatil tím tak mé znalosti o focení aktů, až vše vypadalo naprosto jednoduše. Ostatně jsem se poté mohl sám přesvědčit s modelkou, že to zase tak jednoduché není."

DV

"Tak podrobné how-to, že dostanete strach, abyste Růžka nekopírovali.
Důraz je kladen na komunikaci s modelkou. Na workshopu jsem pochopil, jak moc důležitá součást focení to je.
V porovnání s jiným foto kurzem, který jsem absolvoval, jsme měli velký prostor pro praktické zkoušení (limitovaný víceméně jen vlastním ostychem)."

PP

"Jiří budí dojem, že si jen hraje a o nic se nestará, ale celou scénu má stále pod kontrolou. Nechtěl jsem věřit, když říkal, co všechno sleduje naráz, než mi ty chyby ukázal na mých fotkách."

PJ

"Děkuji Jirkovi a Tereze za opravdu kvalitní workshop. Celý program byl v pohodové atmosféře. Obával jsem se odborné přednášky nebo prezentace fotografického vybavení. Naopak mi oba ukázali, že pro kvalitní fotografii nepotřebuji velký ateliér se spoustou světel, ani supermodelku-robota s naučenými pózami, vizážistku s kufrem chemie, ani nejdražší fotoaparát a objektivy od správné značky."

JH

"Chcel by som podakovat za moznost zucastnit sa tvojho workshopu, ktory bol v prijemnej, pohodovej a uvolnenej atmosfere, navyse s zaujimavou a fotogenickou modelkou (Metteorwou). Tvoje fotografie poznam uz zopar rokov a velmi ma oslovila nielen pouzita technika fotenia alebo technika nasvietenia sceny, ale aj sposob, ako divaka vtahujes do deja svojich fotografii. Na workshope si nam poodhalil "alchymiu" tvorby svojich fotografii a tvojho sposobu prace s modelom, co bolo pre mna osobne prinosom. Akcia bola dobre organizacne zvladnuta a ocenujem jej komorny charakter (cca 6 ucastnikov), kde si mal dostatok casu sa venovat kazdemu z nas aj individualne."

MH, Bratislava (SK)

"Workshop s Jiřím a Terezou byl pro mne velkým zážitkem. To, že se dozvím něco o práci s modelkou nebo o světle a že nafotím spoustu fotek, jsem věděl. Ale nečekal jsem, že se začnu na fotografování aktu dívat zcela jinak, tak trochu s úctou k této doméně." (celý text)

Petr Mencl, (SW)

"Jiří se nebojí podělit se o své know-how. Jeho tipy a triky, například ve způsobu svícení, mi ušetřily spoustu času a hledání. Díky."

LH

"Workshop byl naprosto luxusní, skvělé a příjemné prostory Malostranského ateliéru nepopřou své jedinečné kouzlo, modelka čiší nejen krásou, ale zaplaťpánbůh i inteligencí, umem a smyslem nejen pro humor a fotografii. A mistr sám? Prostě mistr svého řemesla. Doporučuji všem, zejména těm, které opustila jejich múza."

KL

"Bylo to poučné, podnětné, hlavně pohodové a nasměrovalo mě to k zamyšlení nad vlastní fotografií. Kdybych měl básnické střevo, psal bych oslavné ódy a chvalozpěvy."

Copyright © 2006 - 2024 Jiri Ruzek. All rights reserved.
Flag Counter