Fotoworkshopy aktu s Jiřím Růžkem

Fotoworkshop aktu s Jiřím Růžkem

Dovoluji si vás pozvat na celodenní kurzy fotografování aktu v roce 2015.

Workshopy probíhají v Malostranském ateliéru (Vlašská 15, Praha 1), začátek každého workshopu je v 10.00, konec v 18.00 hodin.
Maximálně 6 fotografů na jednom workshopu!

Když lidi přijdou na náš workshop, mám radost. Když přijdou podruhé, je to skvělé.
Ale když jsou u nás čtyři ze šesti fotografů potřetí a ke konci se domlouvají, kdy budou mít zase volno, ztrácím slova! Takhle za chvíli nebudeme mít místo pro nováčky :)
Děkujeme z celého srdce a budeme se dál snažit to dělat co nejlépe.

 

Příští workshop

Neděle 13. prosince 2015
POSLEDNÍ VOLNÉ MÍSTO

 

Modelkou bude tentokrát poprvé Martina

Martina

Fotografování aktu musí být zábava, ne dřina!

Ve stejném duchu probíhají i naše fotografické workshopy, které pořádáme již několik let a které navštěvují fotografové z mnoha zemí.

Workshop fotografování aktu s Jiřím Růžkem

 • Komunikace s modelkou
 • Etika při fotografování aktu
 • Práce s nahým a polonahým tělem
 • Typy světel a nasvícení scény
 • Výběr správného objektivu pro různé záběry
 • Efektivní využití fotoaparátu
 • Základy kompozice a přístup k pravidlům
 • Nejčastější chyby při focení aktu
 • Tipy a triky
 • Online diskuse nad fotografiemi po workshopu
  a mnohem více

Prozradíme vám všechno, co víme o fotografování aktu, dozvíte se, jak si modelky vybírat, jak s nimi komunikovat a pracovat, jak z vašeho společného fotografování získat co nejvíce zisku pro vaše fotografie. Ukážeme vám, na co si dát pozor, čemu se určitě vyhýbat i co naopak zdůraznit a využít. Názorně vám převedeme dlouhý seznam chyb, jichž se fotografové velice často dopouštějí a které po workshopu uvidíte na každém kroku. Zároveň si ale vysvětlíme, že máte-li tyto chyby pod kontrolou, můžete si dovolit posouvat pravidla ve prospěch svého stylu.

Kdo čeká sáhodlouhé přednášky o optice, světle, elektronice a podobně, pro toho bude lepší navštívit kurzy fyziky, z našeho workshopu by byl pravděpodobně zklamán.
Kdo má ale skutečný zájem o fotografii a fotografování lidí, tomu se u nás určitě bude líbit a kromě poznatků si odnese i zajímavé fotografie.

Na workshopu budete mít samozřejmě i dostatek prostoru jak pro diskusi, tak pro fotografování.

Nezáleží na tom, kolik máte zkušeností, akce je určena pro pokročilé fotografy stejně jako pro úplné začátečníky.

Za jeden den z vás nikdo fotografa neudělá, takové foto kurzy neexistují, je ale možné se s vámi podělit o zkušenosti nabyté během let praxe, vlastních chyb i objevů a ušetřit vám spoustu času a omylů na vaší vlastní cestě za fotografováním aktu a lidí obecně.

Cena: 3300,- Kč

Cena pro účastníky minulých workshopů: 2800,- Kč*

* Sleva se vztahuje pouze na workshopy pořádané Jiřím Růžkem, ne jinými pořadateli.

Těším se na setkání s vámi v ateliéru na Malé Straně.

Jiří Růžek
Jiří Růžek a Tereza Dotlačilová


Fotografie účastníků workshopu

Následující snímky vznikly během workshopů. Děkuji autorům za souhlas se zveřejněním.

Photos taken during our wokrshops - Photograph by Ondřej Koutský Photos taken during our wokrshops - Photograph by Ondřej Koutský Photos taken during our wokrshops - Photograph by Vratislav Noha Photos taken during our wokrshops - Photograph by Romana Marie Jokelova Photos taken during our wokrshops - Photograph by Zara Photos taken during our wokrshops - Photograph by Zara Photos taken during our wokrshops - Photograph by Václav Sponar Photos taken during our wokrshops - Photograph by Vratislav Noha Photos taken during our wokrshops - Photograph by Jan Hutter Photos taken during our wokrshops - Photograph by Pa-Pen Photos taken during our wokrshops - Photograph by Romana Marie Jokelova Photos taken during our wokrshops - Photograph by Vratislav Noha Photos taken during our wokrshops - Photograph by Peter Levius Photos taken during our wokrshops - Photograph by Peter Levius Photos taken during our wokrshops - Photograph by Pa-Pen Photos taken during our wokrshops - Photograph by Pa-Pen Photos taken during our wokrshops - Photograph by Alina Ushcheka Photos taken during our wokrshops - Photograph by Zara

 

Jiri Ruzek
Author: Jiri RuzekWebsite: http://www.jiriruzek.net
Czech uglamour nude art photographer, born Aug 29 1967 in Litomerice, living in Prague.
BioBooksWorkshopsPrintsPrivate shootingEvents

Comments:
blog comments powered by Disqus

Příští workshop fotografování aktu začíná za

13 dní POSLEDNÍ VOLNÉ MÍSTO

Objednávka workshopu 13. 12. 2015

Objednávám závazně workshop aktu 13. 12. 2015.

Event List

13
Dec
Malostranský ateliér
-
Prague
Skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

09
Jan
Centrum FotoŠkoda
-
Prague
Čtyřhodinový workshop fotografování aktu s Jiřím Růžkem v areálu FotoŠkoda.

Partneři workshopu

Reference účastníků

"Není lepší ingredience, než dobré lidské “člověčiny”. Skvělý a zkušený fotograf, báječná úchvatná modelka, dobré světlo - jistě dokáže vykouzlit báječný workshop. Ale to Jiřímu a Tereze nestačí. Oni dva dokážou zažehnout inspiraci, dokážou se oba dva vydat pro fotku, pro vás, pro ten okamžik. Pokora, nekonečná kreativita a umění předávat své zkušenosti - to se nevidí. Tahle setkání dokáží být hlubokou inspirací pro další tvoření. Je to zvláštní a funguje to, když na sebe navazujeme a tvoříme ze sebe a navzájem a předáváme se. To umí málokdo. Je to dar, umět (pře)dávat. Protože být dobrým učitelem není samozřejmé. Moc si toho vážím. Děkuji."

ZM

"Dobrých umělců je celá řada. Málokterý je ale zároveň dobrým a trpělivým učitelem, ochotným sdílet své umění a naslouchat. Jirkův seminář je více dílnou, diskusí, bezpečným prostorem pro experiment, než klasickým kurzem. Fotografie je zde zrcadlem ženy jako bytosti, nejen její schránky. Respekt k ženám provází celý workshop, je přítomen v laskavé a profesionální komunikaci s modelkou. Ve zkratce: profesionalita, pohoda, hledání."

JB

"Když se probírám fotkami z workshopu, uvědomuji si plně, jak jsou jiné oproti tomu, co jsem fotil dosud. Neustrnout na místě, nefotit s menšími obměnami stále tytéž pózy a scény, přemýšlet kudy jít dál, bourat hranice, jež nás svazují a omezují v naší kreativitě. To je asi ten náboj, který jsem potřeboval. V každém případě byl workshop pro mne nezapomenutelným zážitkem. Nejen pro celkovou pohodovou atmosféru, ale i pro nalezení inspirace, která mne - jak věřím - posune zase dál."

PV

"Každý má svůj osobitý přístup k focení a kvůli tomu má jedinečné fotografie. Jirka nám předal vše ze svých tajů a obohatil tím tak mé znalosti o focení aktů, až vše vypadalo naprosto jednoduše. Ostatně jsem se poté mohl sám přesvědčit s modelkou, že to zase tak jednoduché není."

DV

"Tak podrobné how-to, že dostanete strach, abyste Růžka nekopírovali.
Důraz je kladen na komunikaci s modelkou. Na workshopu jsem pochopil, jak moc důležitá součást focení to je.
V porovnání s jiným foto kurzem, který jsem absolvoval, jsme měli velký prostor pro praktické zkoušení (limitovaný víceméně jen vlastním ostychem)."

PP

"Jiří budí dojem, že si jen hraje a o nic se nestará, ale celou scénu má stále pod kontrolou. Nechtěl jsem věřit, když říkal, co všechno sleduje naráz, než mi ty chyby ukázal na mých fotkách."

PJ

"Chcel by som podakovat za moznost zucastnit sa tvojho workshopu, ktory bol v prijemnej, pohodovej a uvolnenej atmosfere, navyse s zaujimavou a fotogenickou modelkou (Metteorwou). Tvoje fotografie poznam uz zopar rokov a velmi ma oslovila nielen pouzita technika fotenia alebo technika nasvietenia sceny, ale aj sposob, ako divaka vtahujes do deja svojich fotografii. Na workshope si nam poodhalil "alchymiu" tvorby svojich fotografii a tvojho sposobu prace s modelom, co bolo pre mna osobne prinosom. Akcia bola dobre organizacne zvladnuta a ocenujem jej komorny charakter (cca 6 ucastnikov), kde si mal dostatok casu sa venovat kazdemu z nas aj individualne."

MH, Bratislava (SK)

"Děkuji Jirkovi a Tereze za opravdu kvalitní workshop. Celý program byl v pohodové atmosféře. Obával jsem se odborné přednášky nebo prezentace fotografického vybavení. Naopak mi oba ukázali, že pro kvalitní fotografii nepotřebuji velký ateliér se spoustou světel, ani supermodelku-robota s naučenými pózami, vizážistku s kufrem chemie, ani nejdražší fotoaparát a objektivy od správné značky."

JH

"Workshop s Jiřím a Terezou byl pro mne velkým zážitkem. To, že se dozvím něco o práci s modelkou nebo o světle a že nafotím spoustu fotek, jsem věděl. Ale nečekal jsem, že se začnu na fotografování aktu dívat zcela jinak, tak trochu s úctou k této doméně." (celý text)

PM, (SW)

"Jiří se nebojí podělit se o své know-how. Jeho tipy a triky, například ve způsobu svícení, mi ušetřily spoustu času a hledání. Díky."

LH

"Workshop byl naprosto luxusní, skvělé a příjemné prostory Malostranského ateliéru nepopřou své jedinečné kouzlo, modelka čiší nejen krásou, ale zaplaťpánbůh i inteligencí, umem a smyslem nejen pro humor a fotografii. A mistr sám? Prostě mistr svého řemesla. Doporučuji všem, zejména těm, které opustila jejich múza."

KL

"Bylo to poučné, podnětné, hlavně pohodové a nasměrovalo mě to k zamyšlení nad vlastní fotografií. Kdybych měl básnické střevo, psal bych oslavné ódy a chvalozpěvy."

Copyright © 2006 - 2015 Jiri Ruzek. All rights reserved.
web counter Flag Counter