Fotoglosy

Děkuju a PF 2018

Děkuju... děkuju, že znám a mám kolem sebe tolik krásných a úžasných lidí...
 

Výstava World's X-Photographers Are Coming To Prague

Zažijte svět X-Photographers na vlastní kůži!
Přijďte na kolektivní výstavu, prezentující celkem 27 fotografů z celého světa, kterou připravila společnost FUJIFILM.
 

Kniha 103 osobností české fotografie

V říjnu 2017 vyšla další, v pořadí už třináctá kniha, ve které můžete najít moje fotografie. Dostala název 103 Osobností české fotografie a jejím vydavatelem je JOYRA, s.r.o.
 
Na český trh v těchto dnech přichází nová kniha od vydavatelství Zoner Press s dlouhým názvem "KOMPOZICE v [digitální] fotografii pohledem dvaceti pěti českých fotografů".
 

Fujifilm X-E3 - první dojmy

Společnost Fujifilm dnes oficiálně představuje světu nový model řady X, ultrakompaktní fotoaparát X-E3.

Jako ambasador X-E3 pro Českou republiku jsem měl možnost seznámit se s prototypem tohoto modelu několik týdnů před oficiálním spuštěním.
 

Fuji X100F - přepnul mi mozek - dvakrát

Měl jsem zase před krátkou cestou do Milána a nápad půjčit si fotoaparát Fujifilm X100F přišel na poslední chvíli a vlastně náhodou... 
 

Objektivy Zeiss na Fuji, ty s tou modrou tečkou

Na začátku března jsem se v Centru FotoŠkoda sešel se zástupci společnosti Carl Zeiss AG a půjčil si na test jejich tři objektivy s bajonetem Fuji X
 

Který objektiv je na co nejlepší?

Které ohnisko je nejlepší na portrét? Které na prodloužení nohou? Na zúžení boků? Modelování postavy i obličeje? A jak si které sklo poradí s prostorem?
 

Fuji XF 23 a 35 mm / F1.4 vs 2.0

Mám před sebou na stole dva Fuji objektivy s ohniskem 23 mm a dva s ohniskem 35 mm, jejich označení se liší v 1.4 R a 2.0 R WR. Novější dvojkové verze jsem si půjčil z Fujifilmu na srovnání se svými jednačtyřkovými. Ne proto, že bych chtěl něco měnit, ale proto, že je to denně probírané téma ve fórech a když se mě někdo ptá, chci mít jasno.
 

Nová kniha - Lesbians For Men

Na polici knih s mými fotkami dnes přibyla jedenáctá, Lesbians For Men z vydavatelství Taschen. Kniha obsahuje přes 300 barevných i černobílých fotografií a mapuje scénu lesbické fotografie od roku 1890 do současnosti.
 

Čím, jak a proč fotím, svítím, upravuji...

Je v oblibě začínat podobné články větou "často se mě ptáte...", ale je to tak a protože jsem líný a nemám čas odpovídat pokaždé detailně, dovolím si tu kompletně popsat moji aktuální fotosestavu - fotoaparát, objektivy, světla, software a celý svůj pracovní postup. Místo odpovědi narychlo pak budu posílat odkaz na vyčerpávající report :)
 

Krásné vánoce a šťastný rok 2017

Všem bez výjimky přeji krásné, veselé a klidné prožití vánočních svátků a v nastávajícím roce 2017 hodně štěstí, zdraví, lásky, samozřejmě i úspěch a také toleranci, shovívavost, smích a spokojenost se sebou.
 

Výstava fotografií Z očí do skla

Slíbil jsem letos tři knihy (z nichž dvě už jsou venku) a ani jednu výstavu. A teď vás zvu už na třetí, tentokrát samostatnou výstavu, která dostala název Z očí do skla aneb Face-To-Lens. Místem konání výstavy je Minigalerie FotoŠkoda ve Vodičkově ulici v Praze.
 

Potkalo se Fuji s Leicami

Měl jsem jednu fotku "naskicovanou" na mobil a rozhodl se ji vyfotit na fotoaparát. V ten samý den se mi do ruky dostaly doslova na pár minut dvě Leicy - Leica Q a středoformátová Leica S.
 

Zavírám oči, abych viděl

Sotva bych pro svůj dnešní článek našel lepší titulek, než slavný citát Paula Gauguina. Je o tom, že mít zavřené nebo zavázané oči neznamená nevidět. Dokonce i ve fotografii.
 

Na Vespách k Jadranu

Venku prší, což už zase mění naše plány, a tak je čas začít psát o neuvěřitelných zážitcích z našeho právě dokončeného vespařského výletu za sluncem a mořem. Dřív, než polovinu zapomeneme.
 

Testoval jsem fotoknihu online

Nedávno jsem se zúčastnil testování online tvorby fotografické knihy v aplikaci FotoŠkoda Designer.
 

Affinity konečně i pro Windows

Dnes vyšla první veřejná betaverze programu Affinity Designer pro Windows. Blíží se konečně rozumná konkurence pro Adobe na Windows platformě?
 

Krátce o DPI

Jaký je rozdíl mezi fotkou 3000 x 2000 px/300 dpi a 3000 x 2000 px/72 dpi? Udělejme si v tom jasno.
 

Fujifilm X-Pro2, XF 16mm/F1.4 a XF 90/F2.0

Recenze, která vás možná nepotěší.
 

Nejbližší akce na obzoru

04
Mar
Malostranský ateliér
-
Prague
Celodenní skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

24
Mar
Malostranský ateliér
-
Prague
Celodenní skupinový workshop fotografování uměleckého aktu s Jiřím Růžkem v Praze.

21
Apr
Milano
-
Milan
Zveme vás na workshop fotografování ženské krásy v ulicích a parcích severoitalské metropole. Prožijte s námi víkend v Miláně.

Copyright © 2006 - 2018 Jiri Ruzek. All rights reserved.
web counter Flag Counter
Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish