Fotoglosy

DONAHA - živé rozhovory z Malostranského ateliéru

Modelky znáte často jen z obrázků. Někdy je obdivujete, jindy se divíte, proč tohle dělá, jestli to má zapotřebí, jak asi probíhá to focení a podobně.
 

Proč Patreon a co tam najdete?

Nedávno jsem po letech oživil svůj, do té doby nikdy nepoužitý, účet na Patreon. Co mě k tomu vedlo a co na tam najdete?
 

Speciální nabídka v nouzové době

Životy a plány nás všech se změnily doslova z týdne na týden, ze dne na den, a pořád se mění. Zatímco Německo uvolnilo na podporu umělců a kulturních podniků 50 miliard €, naše vláda má přístup lehce odlišný. Nějak se ale fungovat musí...
 

PF 2020

Děkuju za krásný rok s vámi a přeju každému z vás krásné a klidné Vánoce a skvělý nový rok 2020.
A těším se na další hektolitry vína a tisíce společných fotek s vámi :*
 

A co když ženy občas chtějí být objektifikovány?

Vzpomínáte na mánii kolem trilogie 50 odstínů šedi? Přestože šlo o celkem brakovou literaturu, stala se okamžitě světovým bestsellerem a převážně ženy, ne muži, hltaly každé slovo a nemohly se dočkat dalšího pokračování. Podobně tomu bylo s průměrným filmem, natočeným podle prvního dílu. Kina praskala ve švech a z každé řady byly slyšet zasněné povzdechy.
 

A za krásu nás zavřou ...

... aneb stmívání nejen nad bradavkou.
 

Bazar - Fuji X-T2, X100T, XF 100-400 atd...

Po delší době mi tu opět od kamaráda přistál kufr fototechniky na prodej. Většinou jde o fotoaparáty a objektivy Fujifilm, ale je mezi tím i pár kousků od jiných značek. Vše je ve velmi dobrém stavu, málo používané nebo vůbec. Část výbavy zažila jednu dovolenou a trošku focení v Praze. Důvodem prodeje je nevyužití.
 

Fujifilm Festival 2018

V příštím týdnu se zúčastníme spolu s modelkou Viki unikátní akce, čtyřdenního Fujifilm Festivalu 2018. Základnu má festival v golfovém resortu v Ostravici, jednotlivé akce ale budou probíhat ve velmi širokém okolí.
 

Co znamená Uglamour

Celé roky se pořád někdo ptá, co to je, ten unglamůr, a že prý takové slovo (uglamour) neexistuje, mi povídal jeden Američan, já na to, že to asi musím vědět líp, když jsem ho sám vymyslel, pak zas někdo z uměleckých kruhů, že bych měl sepsat manifest, definici, protože to by každý styl mělo doprovázet, aby se už lidi přestali ptát...
 

Změní mobily trh s fotoaparáty?

Při nákupu mobilního telefonu mě nikdy moc nezajímalo, jaký má fotoaparát. Na focení mám přece opravdový foťák, mobil chci hlavně na telefonování a internet...
 
lítat a točit... Hele, napiš něco o dronech. No já o dronech zas tak moc nevím a všude je spousta informací od lidí, co to fakt umí. Jo, jenže to většinou píšou prodejci, aby měli kšeft, nebo lidi, co tomu rozumí až moc a pak tomu zas nerozumím já. A to tvoje vyprávění mě baví, zkus to sepsat... Už jsem si kvůli tobě vybral foťák a dron zní taky fajn, návod se bude hodit...
 

Děkuju a PF 2018

Děkuju... děkuju, že znám a mám kolem sebe tolik krásných a úžasných lidí...
 

Výstava World's X-Photographers Are Coming To Prague

Zažijte svět X-Photographers na vlastní kůži!
Přijďte na kolektivní výstavu, prezentující celkem 27 fotografů z celého světa, kterou připravila společnost FUJIFILM.
 

Kniha 103 osobností české fotografie

V říjnu 2017 vyšla další, v pořadí už třináctá kniha, ve které můžete najít moje fotografie. Dostala název 103 Osobností české fotografie a jejím vydavatelem je JOYRA, s.r.o.
 
Na český trh v těchto dnech přichází nová kniha od vydavatelství Zoner Press s dlouhým názvem "KOMPOZICE v [digitální] fotografii pohledem dvaceti pěti českých fotografů".
 

Fujifilm X-E3 - první dojmy

Společnost Fujifilm dnes oficiálně představuje světu nový model řady X, ultrakompaktní fotoaparát X-E3.

Jako ambasador X-E3 pro Českou republiku jsem měl možnost seznámit se s prototypem tohoto modelu několik týdnů před oficiálním spuštěním.
 

Fuji X100F - přepnul mi mozek - dvakrát

Měl jsem zase před krátkou cestou do Milána a nápad půjčit si fotoaparát Fujifilm X100F přišel na poslední chvíli a vlastně náhodou... 
 

Objektivy Zeiss na Fuji, ty s tou modrou tečkou

Na začátku března jsem se v Centru FotoŠkoda sešel se zástupci společnosti Carl Zeiss AG a půjčil si na test jejich tři objektivy s bajonetem Fuji X
 

Který objektiv je na co nejlepší?

Které ohnisko je nejlepší na portrét? Které na prodloužení nohou? Na zúžení boků? Modelování postavy i obličeje? A jak si které sklo poradí s prostorem?
 

Fuji XF 23 a 35 mm / F1.4 vs 2.0

Mám před sebou na stole dva Fuji objektivy s ohniskem 23 mm a dva s ohniskem 35 mm, jejich označení se liší v 1.4 R a 2.0 R WR. Novější dvojkové verze jsem si půjčil z Fujifilmu na srovnání se svými jednačtyřkovými. Ne proto, že bych chtěl něco měnit, ale proto, že je to denně probírané téma ve fórech a když se mě někdo ptá, chci mít jasno.
 

Nejbližší akce na obzoru

04
Jul
Malostranský atelier
Dovolujeme si vás pozvat na speciálně uvolněný after workshop, volně navazující na naše dva workshopy v Terezíně v červnu 2022.

14
Aug
Malostranský ateliér
-
Prague
Čtyřhodinový workshop fotografování aktu s Jiřím Růžkem v rámci kurzů FotoŠkoda.

Copyright © 2006 - 2022 Jiri Ruzek. All rights reserved.
Flag Counter
Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish