Dejte fotkám jména

Isis
Už to slyším: "co to je za řeči, fotka musí obstát sama o sobě, nějaký název ji nespasí". S tím naprosto souhlasím, že fotka je buď dobrá nebo ne, ať se nějak jmenuje nebo ne. Přesto si neodpustím drobnou úvahu na toto téma.

Balík z Čeljabinsku

Jakou hudbu posloucháte? Znáte tu Beethovenovu symfonii, tu, jak v ní všichni najednou zahrají "tatatatá" - ano, to je ona, a co třeba tu od Queen, jak se tam zpívá "mamma mia, mamma mia"? Co výtvarné umění? Každý zná ty dva obrazy od Da Vinciho, jeden s tou ženskou, co se zvláštně culí a ten druhý, na kterém Ježíš sedí u stolu a večeří s apoštoly. Nebo proslulou Michelangelovu sochu toho starozákonního kluka s prakem přes rameno. A četli jste půvabnou knížku od Hrabala nebo viděli Menzlův film o nymburském pivovaru a hlučném strýci Pepinovi?

Nad ránem

Chápete? Vaše fotka je dílo a bez názvu není úplná. Máme dar používat slova a tvořit z nich jména. Vytvořením fotografie předáváme nějaké vizuální poselství, přidáním názvu se dílo dokončí a může se někam nasměrovat. Název může být čistě popisný (Karlův most v zimě) nebo v sobě může skrývat něco záhadného, mystického, třeba jen vaše momentální rozpoložení, náladu a to, co vás při pohledu na fotografii zrovna napadne. V takovém případě nemusí nutně dávat odpověď nebo vysvětlení, naopak může k fotografii přidat otázku a diváka třeba donutit k zamyšlení v jiné rovině.

České středohoří

Fotografii České středohoří dodal název vtip a snadnou zapamatovatelnost.

Dejte si tu práci a zamyslete se nad obsahem, náladou nebo sdělením vaší fotky a pojmenujte ji. Někdy to bude trápení, jindy zábava a odměnou vám bude pocit, že jste své dílo povýšili na jiný stupeň. Jakýkoli název bude rozhodně lepší než DSC_7658 nebo nude165.


Navštivte příští workshop fotografování aktu

Jiri Ruzek
Author: Jiri RuzekWebsite: http://www.jiriruzek.net
Czech uglamour nude art photographer, 2014-2021 an official Fujifilm X-Photographer. Born Aug 29 1967 in Litomerice, living in Prague.
BooksGalleryWorkshopsPrintsPrivate shootingEvents

Find even more photos (with commented process) on my Patreon.
Patreon
Or if you just want to donate me.
CRYPTO DONATIONS are also appreciated
Donate via NOWPayments
Thank you for your kind support.

Comments:

Nejbližší akce na obzoru

19
Mar
Malostranský ateliér
-
Prague
Čtyřhodinový workshop fotografování aktu s Jiřím Růžkem v rámci kurzů FotoŠkoda.

Fotoglosy

"Mám se zlobit, že si kolega vypůjčuje mé nápady? Vždyť mě tím řadí mezi své vzory."

Newsletter

Copyright © 2006 - 2023 Jiri Ruzek. All rights reserved.
Flag Counter
Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish