Dejte fotkám jména

Isis
Už to slyším: "co to je za řeči, fotka musí obstát sama o sobě, nějaký název ji nespasí". S tím naprosto souhlasím, že fotka je buď dobrá nebo ne, ať se nějak jmenuje nebo ne. Přesto si neodpustím drobnou úvahu na toto téma.

Balík z Čeljabinsku

Jakou hudbu posloucháte? Znáte tu Beethovenovu symfonii, tu, jak v ní všichni najednou zahrají "tatatatá" - ano, to je ona, a co třeba tu od Queen, jak se tam zpívá "mamma mia, mamma mia"? Co výtvarné umění? Každý zná ty dva obrazy od Da Vinciho, jeden s tou ženskou, co se zvláštně culí a ten druhý, na kterém Ježíš sedí u stolu a večeří s apoštoly. Nebo proslulou Michelangelovu sochu toho starozákonního kluka s prakem přes rameno. A četli jste půvabnou knížku od Hrabala nebo viděli Menzlův film o nymburském pivovaru a hlučném strýci Pepinovi?

Nad ránem

Chápete? Vaše fotka je dílo a bez názvu není úplná. Máme dar používat slova a tvořit z nich jména. Vytvořením fotografie předáváme nějaké vizuální poselství, přidáním názvu se dílo dokončí a může se někam nasměrovat. Název může být čistě popisný (Karlův most v zimě) nebo v sobě může skrývat něco záhadného, mystického, třeba jen vaše momentální rozpoložení, náladu a to, co vás při pohledu na fotografii zrovna napadne. V takovém případě nemusí nutně dávat odpověď nebo vysvětlení, naopak může k fotografii přidat otázku a diváka třeba donutit k zamyšlení v jiné rovině.

České středohoří

Fotografii České středohoří dodal název vtip a snadnou zapamatovatelnost.

Dejte si tu práci a zamyslete se nad obsahem, náladou nebo sdělením vaší fotky a pojmenujte ji. Někdy to bude trápení, jindy zábava a odměnou vám bude pocit, že jste své dílo povýšili na jiný stupeň. Jakýkoli název bude rozhodně lepší než DSC_7658 nebo nude165.


Navštivte příští workshop fotografování aktu

Jiri Ruzek
Author: Jiri RuzekWebsite: http://www.jiriruzek.net
Czech uglamour nude art photographer, an official Fujifilm X-Photographer. Born Aug 29 1967 in Litomerice, living in Prague.
BioBooksGalleryWorkshopsPrintsPrivate shootingEvents

Comments:

Nejbližší akce na obzoru

03
Dec
Praha
V pauze mezi covidy vás zvu na speciální fotoworkshop NASLEPO. Co to je? Čtěte dál...

06
Dec
Praha
V pauze mezi covidy vás zvu na speciální fotoworkshop NASLEPO. Co to je? Čtěte dál...

Fotoglosy

Partneři

Newsletter

Copyright © 2006 - 2020 Jiri Ruzek. All rights reserved.
Flag Counter
Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish